رایزنی سفیر ایران و استاندار کربلا درباره اربعین 95 | اتاق خبر
کد خبر: 375517
تاریخ انتشار: 21 مهر 1395 - 17:00
سفیر ایران و استاندار کربلا دوشنبه شب در کربلای معلا دیدار و به طور مفصل درباره روند فعالیت ها و برنامه ریزی ها در خصوص اربعین پیش رو بحث و تبادل نظر کردند.

اتاق خبر:حسن دانایی فر در ادامه پیگیری ها و سلسله نشست ها و جلسات با مقام های عراقی با هدف ارتقا و افزایش سطح خدمات و ایجاد تسهیلات در امور مربوط به زائران ایرانی که قصد دارند اربعین امسال وارد عراق شوند، با عقیل الطریحی استاندار کربلا گفت وگو کرد.
در این دیدار که در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد، استاندار کربلا درخصوص هماهنگی ها و پیشبرد برنامه های نهادهای ایرانی قول مساعد داد.
وی ضمن اشاره به عظمت مراسم اربعین که با مشارکت میلیون ها نفر از مسلمانان و حتی غیر مسلمانان برگزار می شود، از هماهنگی های نهادهای ایرانی و دستگاه های اجرایی استان کربلا ابراز رضایت کرد.
عقیل الطریحی همچنین گزارشی درباره روند تلاش ها و برنامه ریزی ها برای آماده سازی کربلا برای پذیرایی از میلیون ها زائر که امسال پیش بینی می شود از اوایل ماه صفر حرکت خود را به سمت کربلای معلا آغاز کنند، ارائه کرد.
در این دیدار طرفین همچنین نقطه نظرات خود را برای بهبود خدمات رسانی به زائران و افزایش ظرفیت ها بررسی کردند و مسائل متنوع مرتبط به این ایام را از جمله حمل و نقل، اسکان، تغذیه و نیز امور امنیتی و فرهنگی، مورد تبادل نظر قرار دادند.
دانایی فر در این دیدار ضمن تقدیر از میهمان نوازی دولت و ملت عراق و نیز مقام های استان کربلا بویژه استاندار عقیل الطریحی، استقبال و پذیرایی عراقی ها از زائران غیر عراقی را با توجه به شرایط خاص این کشور نمونه و ممتاز توصیف کرد.
وی، ضمن تشکر از هماهنگی ها و تعامل سال گذشته استانداری و دستگاه های اجرایی این استان برای خدمات رسانی بیشتر به زائران خارجی، بویژه زائران ایرانی، بر ادامه و استمرار این همکاری ها و تقویت آن برای اربعین امسال تأکید کرد.
دانایی فر در جریان سلسله پیگیری هایش که از 3 ماه پیش به صورت فشرده کلید زده شده، روز یکشنبه با لوی الیاسری استاندار نجف نیز در این شهر دیدار و گفت وگو کرده بود.
نشست ستاد هماهنگی نهادهای ایرانی برای تسهیل زیارت اربعین حسینی به ریاست سفیر ایران در عراق صبح دوشنبه در نجف اشرف برگزار شد که در آن نمایندگان و رؤسای نهادهای ایرانی مستقر در عراق گزارشی از آخرین اقدامات و نتایج فعالیت های خود را به این ستاد ارائه کردند.
گفته می شود، مراسم اربعین امسال از اوایل ماه (حدود 22 تا 24 روز آینده) با پیاده روی اهالی جنوب عراق به سمت کربلای معلی آغاز شود.
سال گذشته به گفته مقام های عراقی بیش از 20 میلیون نفر در مراسم زیارت اربعین شرکت کردند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید