عزاداری ایرانیان مقیم شرق آسیا در شب تاسوعای حسینی | اتاق خبر
کد خبر: 375518
تاریخ انتشار: 21 مهر 1395 - 17:28
ایرانیان و شیعیان مقیم شرق آسیا در شب تاسوعا به یاد سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و برادر باوفایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) یکپارچه به سوگ نشستند.

اتاق خبر:عزاداران و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و عاشقان امام حسین(ع) دوشنبه شب با حضور گسترده در مجالس روضه و عزاداری در سالن های اجتماعات سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در پکن، توکیو، سئول و کنسولگری های کشورمان در شهرهای مختلف این کشورها در غم شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.
در کشور چین نیز ایرانیان مقیم، دانشجویان، کارکنان و کارمندان نهادها و سازمان های مختلف ایرانی خود را از نقاط مختلف به محل سفارت در شهر پکن رساندند تا در این مراسم پرفیض شرکت کنند.
شرکت کنندگان ضمن برگزاری نماز جماعت و قرائت زیارت عاشورا، به تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید گوش فرا دادند و سپس با مداحی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
حجت الاسلام «صدرالدین شریعتی» در سخنانی در آیین شب تاسوعای حسینی در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن به بررسی قیام عاشورا پرداخت و از دلاوری های مردان کربلا سخنانی بیان کرد.
وی یکی از راه های تبیین درست قیام امام حسین(ع) را شناخت فلسفه عاشورا عنوان کرد و گفت: شناخت فلسفه عاشورا و عزاداری، از اهمیت بسزایی برای معرفی حماسه کربلا برخوردار است.
وی یادآورشد که ماه محرم فرصت های ارزشمندی برای شیعیان و محبین اهل بیت(ع) مهیا می کند تا با برگزاری جلسات عزاداری، علاوه بر ارتقای معلومات دینی، بتوانند به برکات و اجر و ثوابی که در این ماه وجود دارد، دست یابند.
همچنین در مراسمی که شب گذشته در محل حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برگزار شد، شمار زیادی از عاشقان اهل بیت و امام حسین(ع) به عزاداری پرداخته و در رثای شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) برادر باوفای امام حسین(ع) این اسوه شجاعت و وفا اشک ماتم ریختند.
حجت الاسلام سبطین از روحانیون مقیم کره جنوبی به عنوان سخنران این مراسم نیز، از قیام عاشورا و تاثیرات آن در عصر حاضر سخن گفت.
وی با اشاره به اهمیت و ثواب گریه بر سالار شهیدان یادآور شد: اجر و مزد گریه برای آن حضرت بسیار عظیم و بزرگ است و خداوند خود ضامن آن می باشد.
سبطین با بیان اینکه امام حسین (ع) یکی از اهداف قیام خود را اصلاح امت بیان می کنند، افزود: جهالت، فسادی بود که میان امت گسترش پیدا کرده بود و امام حسین (ع) تلاش کردند این جهالت و فساد را از بین ببرند.
او تصریح کرد که مشکل جهالت بسیار پیچیده است و چنانچه این مشکل در هر امتی پیدا شد آن امت را از بین برده، نظام جامعه را متلاشی و اهداف عالیه آنها را به اهداف پوچ تبدیل می کند.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید