عزاداران دارالعباده یزد در شب شهادت علمدار کربلا به سوگ نشستند | اتاق خبر
کد خبر: 375539
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 01:48
عزاداران حسینی در استان دارالعباده یزد با سوگواری و نوحه سرایی در شب تاسوعا، شهادت حضرت عباس علیه السلام علمدار کربلا را به سوگ نشستند.

اتاق خبر:تکایا، مساجد، بقاع متبرکه و آستان امامزادگان استان دارالعباده یزد در شامگاه دوشنبه صحنه حضور پرشور عزادارانی بود که وفای علمدار تشنه لب کربلا را بازخوانی و به یاد حماسه های حضرت عباس علیه السلام در کربلا سوگواری کردند.
عزاداران حسینی در مناطق شهری و روستایی استان یزد در شامگاه گذشته با سوگواری برای علمدار سپاه سیدالشهداء، یاد دلاوری های حضرت ابوالفضل در واقعه کربلا را گرامی داشتند.
مسوولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در شب تاسوعای حسینی با حضور در تکایا و حسینه ها با عزاداران حسینی همنوا شدند.
هیات های عزاداری قمربنی هاشم(کوی اباذر)، کوی زرگری، کوی میرقطب، شیخداد، پنبه کاران، بعثت، یعقوبی، کوی سعدی، کوشکنو، نینوا صفاییه، امامزاده جعفر و کوی جوادالائمه(چهارراه معلم) با حضور در حسینیه فهادان یزد به عزاداری پرداختند که این مراسم به صورت مستقیم از صدا و سیمای استان یزد پخش شد.
در دیگر شهرها و مناطق روستایی استان دارالعباده یزد نیز هیات های مذهبی در شب تاسوعا به یاد علمدار دشت کربلا سوگواری کردند.

منبع:ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید