عزاداران موظف اند به اهداف سید الشهداء(ع) کمک کنند | اتاق خبر
کد خبر: 375551
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 05:17
عضو مجلس خبرگان رهبری در توصیه هایی خطاب به عزاداران حسینی بویژه نوجوانان و جوانان گفت: عزاداران موظف اند به اهداف سیدالشهداء (ع) کمک کنند.

اتاق خبر:حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسم سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام به یکی از شاعران فرمودند: مادامی که از ما اهل بیت(ع) ، دفاع می کنی ، روح القدس همراه تو است و از تو حمایت می کند.
وی افزود: عزاداری باید مصداق حمایت از اهل بیت(ع) باشد ، بنابر این از هر کاری که وجهه اهل بیت(ع) را در نگاه جهانیان تخریب می کند که در واقع در جهت خلاف دفاع از اهل بیت (ع) ، به شمار می رود باید پرهیز کنند.
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان و مدیر مدرسه علمیه مشکات قم ادامه داد: عزاداران به ویژه نوجوانان و جوانان باید از رفتارهایی که نشانگر دور بودن از تفکر و تدبر و تعقل است ، مثل قمه زنی و یا استفاده از زنجیرهای تیغه دار که باعث خونین شدن سر و صورت و بدن عزادار می شود ، آنهم در برابر دیدگان جهانیانی که منتظرند ببینند ما چگونه امام حسین(ع) ، را به آنان معرفی می کنیم بپرهیزند.
وی افزود: چنین رفتارهای دور از خردی، جز فروکاستن از ارزش تفکر شیعی خاصیت دیگری ندارد و این جور رفتارها بیشتر مایه اهانت و در نقطه عکس دفاع از اهل بیت (ع)، قراردارد.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید