حضور هزار نفر خبرنگار برای پوشش برنامه پیاده روی اربعین | اتاق خبر
کد خبر: 375554
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 06:46
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق گفت: امسال استقبال نسبت به پوشش پیاده روی اربعین زیاد شده و هزار نفر خبرنگار برای پوشش این برنامه درخواست داده اند.

اتاق خبر:حجت الاسلام  سید حمید الحسینی  با بیان اینکه برای برای پوشش رسانه ای مراسم اربعین جلسات متعدد با مسوولان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است، افزود: با دکتر عسگری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی و دکتر کریمیان رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی نشست های مشترکی متعدد برگزار شده است تا بتوانیم میزبان خوبی باری  خبرنگاران اعزامی باشیم.

وی با اشاره به حجم بالای درخواست های از سوی رسانه ها برای حضور خبرنگاران  جهت پوشش برنامه اربعین، ادامه داد: سال گذشته در برنامه پیاده روی اربعین ۵۰۰ نفر خبرنگار را پذیرایی کردیم ولی امسال درخواست حضور خبرنگار برای پوشش برنامه اربعین به هزار نفر افزایش یافته است.

الحسینی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین در عراق  هزار کیلو متر است، افزود: مردم ایران تنها از ۸۰ کیلومتر این راهپیمایی خبر دارند و ۹۲۰ کیلومتر این مسیر راهپیمایی خبر ندارند، و این راهپیمایی ۲۸  ماه صفر شروع می شود  به همین منظور ۳۰ دستگاه سی ان جی در مسیر راهپیمایی اربعین نصب شده است.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق با تاکید بر اینکه آماده پذیرایی از همه خبرنگاران شرکت کننده در برنامه پیاده روی اربیعن هستیم، افزود: همه زیرساخت های برای پوشش تصویری مطلوب پیاده روی اربعین آماده است تا بتوانیم برنامه های پیاده روی اربعین را به صورت مستقیم در اختیار صدا و سیمای ایران و  شبکه های تلویزیونی جهان اسلام قرار دهیم.

الحسینی در ادامه با اشاره به برگزاری دسته باشکوه و عزتمندانه حسینیه اعظم زنجان، گفت: تصور من از این  موکب بسیار سخت بودچرا که یک  موکب و حسینیه بتواند از ۲۰۰ متر به این وسعت و عظمت و بزرگی برسد.

وی اظهار کرد:در دهه ماه محرم عراق بسیار شلوغ  است و با برنامه ریزی که انجام دادم تا در هشتم محرم در دسته عزاداری حسینیه اعظم در این استان باشم.

الحسینی تاکید کرد: در حال حاضر در شهر زنجان هستم و برای من جای تعجب دارد که در این موکب این عظمت و  شکوه باشد و چنین کاری را بکند و بتواند یک شهر را تعطیل کند .

وی با بیان اینکه برای این موکب نه دستگاهی کمک می  کند و نه اینکه وابسته به دولت است که بتواند مردم را در این مراسم یک جا جمع کند، تصریح کرد: دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان  را الگو و نمونه برای هیئت های عزادای عراق معرفی خواهم کرد.

الحسینی  افزود:باید به این  حسینیه ها و مراکز اسلامی  که وجود دارد مردم ما خجالت بکشند که بیایند و ببینند در زنجان چه خبر است  و چه می کنند.

نماینده نیروهای بسیج مردمی عراق(الحشدالشعبی) در ادامه به وضعیت امنیتی در کشور عراق اشاره کردو افزود: درحال حاضر کشور عراق در امنیت خوبی است و همه شهرهای شیعه نشین و عتبات عالیات در امنیت کامل قرار دارند.

الحسینی با بیان اینکه نیروی های بسیج مردمی عراق با مشارکت ارتش این کشور عراق را از وجود داعش پاکسازی کرده اند، به تلاش برای پاکسازی مناطق سنی نشین از حضور تروریست ها اشاره کردو  گفت: در ابتدای حضور تروریست ها در عراق به دنبال مردم عراق بودند که آنها را از بین ببرند ولی در حال حاضر نیروی های بسیج مردمی عراق و ارتش به دنبال داعشیان و خارج کردن آنها از عراق هستند.

وی یاد آورشد: در مدت دو سال توانستیم با کمک مقام معظم رهبری و ارشاد و راهنمایی و اعزام نیرو با فرماندهی سردار سلیمانی و ۱۴۰ هزار نیروی توانمند بسیج مردمی عراق و  ارتش به دنبال داعش می گردیم.

الحسینی با بیان اینکه مناطق شیعه  امنیت ۱۰۰ درصد است و امنیت برای اربعین بسیار خوب است، گفت: در حال حاضر امنیت در همه مناطق شیعه‎نشین عراق به ویژه عتبات عالیات برقرار است و برای برقراری امنیت کامل در مناطق سنی نشین تلاش می کنیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید