دولت اوباما پنهان کاری درباره برجام را ادامه می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 375595
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 19:05
بنیانگذار اندیشکده علوم و امنیت بین الملل در اظهاراتی مدعی ادامه سیاست پنهان کاری دولت آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران شد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از ویکلی اِستَندارد، بنیانگذار اندیشکده علوم و امنیت بین الملل (ISIS) در نشستی، دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را به تداوم سیاست مخفی کاری در قبال توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ با ایران موسوم به «برجام» متهم کرد.

«دیوید آلبرایت» رئیس و بنیانگذار اندیشکده علوم و امنیت بین الملل در نشستی که در دانشگاه «جرج واشنگتن» درباره توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ برگزار شد، مدعی شد: دولت اوباما مخفیانه به ایران اجازه ذخیره مقادیر قابل توجهی از اورانیوم در اشکال مختلف را داده است که فراتر از سقف مورد توافق در برجام است.

بنیانگذار اندیشکده علوم و امنیت بین الملل ادعاهای خود را این گونه ادامه داد: دولت آمریکا همیشه به من می گوید که اعداد را فراموش کرده است؛ اما به عقیده من آن ها از انتشار اطلاعات مربوطه ناخرسند هستند.

وی در ادامه افزود: ممکن است ایران چندین تُن پسماند (اورانیوم با درجه غنای پائین) را در تأسیسات هسته ای خود نگهداری کند، اما دولت آمریکا از افشای این مقدار خودداری می کند.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید