هشدار ژرار دو پاردیو نسبت به آینده فرانسه | اتاق خبر
کد خبر: 375664
تاریخ انتشار: 23 مهر 1395 - 18:17
ژرار دو پاردیو در حالی که اعلام کرد برای اولین بار دست به قلم برده و زندگینامه خودش را نوشته، گفت کشورش دارد به دیسنی‌لندی برای بیگانه‌ها بدل می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، ستاره سینمای فرانسه می‌گوید کشور زادگاهش در خطر است و ممکن است به سرزمین پنیرهای بد بو و جمعیتی احمق بدل شود.

این بازیگر ادعا کرده فرانسه دارد به یک تم پارک یا پارک موضوعی از کلیشه‌های طراحی شده به منظور جلب توریست بدل می‌شود و افزود ترجیح می‌دهد شهروندی جهانی باشد تا شهروند فرانسه.

دی پاردوی در گفت‌و گو با روزنامه ایتالیایی کوریر دلا سرا بار دیگر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه را که سال ۲۰۱۳ به او پاسپورت روسی داد مورد ستایش قرار داد و از فضایل وی تجلیل کرد.

بازیگر ۶۷ ساله فرانسوی در پاسخ به این سوال که آیا هنوز خودش را فرانسوی می‌داند؟ گفت نه من شهروند جهان هستم و فرانسه در خطر است و ممکن است به دیسنی‌لندی برای خارجی‌ها بدل شود و پر از مردم احمقی شود که به فکر شراب و پنیر بدبو هستند تا به توریست‌ها عرضه ‌کنند.  وی افزود: مردم تحت کنترل هستند و دیگر آزادی در این کشور وجود ندارد.

او درباره ایتالیا هم اظهار نظر کرد و گفت: در ایتالیا خوشبختانه شما فرهنگ‌ و هویت‌تان را از دست نداده‌اید زیرا کشوری جوان هستید که توسط گاریبالدی متولد شد.  وی افزود: برخلاف نیمی از اروپا که زیر آتش مهاجران در حال بدل شدن به کشورهای فاشیست هستند، شما دارید راه خودتان را می‌روید.

ژرار دو پاردیو که در روسیه ساکن است، همواره از سیاست‌های پوتین حمایت کرده است. همین مساله عاملی شد که سال پیش اوکراین در جریان درگیری‌های با روسیه ورود این بازیگر به خاک خود را ممنوع کند.

دی پاردیو در این مصاحبه به صنعت سینما نیز چنگ و دندان نشان داد و گفت: سینما دیگر وجود ندارد.

وی گفت فقط ۱۰ ستاره در صنعت امروز سینمای جهان وجود دارد که همه آمریکایی هستند. فیلم‌ها با جلوه‌های ویژه پر شده‌اند و بقیه فیلم‌ها هم دست و پا می‌زنند تا به زور به حیاتشان ادامه دهند.

دی ‌پاردیو در این مصاحبه اعلام کرد نوشتن یک اتوبیوگرافی را به اتمام رسانده که با عنون «بیگناه» منتشر خواهد شد.

دی پاردیو در ماه فوریه نیز به اسکار تاخته بود و در نشستی خبری در جشنواره فیلم برلین، کلونی و دی‌کاپریو را به باد انتقاد گرفته و هالیوود را یک حباب خوانده بود. او گفته بود: وقتی به اسکار فکر می‌کنم، مثلا به «بازگشته»، باید به آنها بگویم همه اینها لجن معطر است.

ستاره فیلم‌های «۱۹۰۰»، «سیرانو دو برژراک»، «کارت سبز» و «فتح بهشت»، هالیوود را سینمایی غرق در تجمل خواند و گفت زندگی من با «نه» گفتن شروع شد. این زندگی است.

دوپاردیو که در اعتراض به افزایش مالیات‌ها توسط دولت فرانسوا اولاند رییس جمهوری سوسیالیست فرانسه، کشورش را ۳ سال پیش ترک کرد و ملیت روسی گرفت، چندی پیش اعلام کرد هر چه در فرانسه دارد می‌فروشد و می‌رود تا دیگر بخشی از فرانسه نباشد. او از سال ۲۰۱۲ به دلیل دریافت مالیات ۷۵ درصدی از پردرآمدها، کشورش را ترک کرد و اعلام کرد از ۱۴ سالگی کە آغاز بە کار کرد ۱۴۵ میلیون یورو مالیات پرداخت کرده است.

این بازیگر ابتدا در بلژیک ساکن شد و در شهرک نیشن در بلژیک کە ۲۷ درصد ساکنان آن فرانسوی هستند ساکن شد و مدتی در ایتالیا ساکن شد و بعد به بلاروس رفت و سرانجام شهروندی روسیه را گرفت.

دوپاردیو که چندین تاکستان مو در فرانسه دارد و مالک چند رستوران در پاریس هم هست، گفته بود با هزینه‌ای که مالیات مردم صرف آن می‌شود، موافق نیست.

بانی فیلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید