جزئیات ماموریت ناوگروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش | اتاق خبر
کد خبر: 375684
تاریخ انتشار: 23 مهر 1395 - 22:00

به گزارش اتاق خبر، جزئیات ماموریت ناوگروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش ایران اعلام شد.

ناو گروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش ایران متشکل از ناوشکن رزمی الوند و ناوپشتیبانی بوشهر، چهارشنبه هفته قبل جهت انجام ماموریتی بین‌المللی راهی آب‌های آزاد شد.

در این ماموریت، ناوگروه 44 که ابتدا راهی آب‌های آزاد در خلیج عدن و تنگه استراتژیک باب‌المندب شده و برای مدتی جهت حراست از کشتی‌های تجاری عبوری از این منطقه که همواره مورد تهدید دزدان دریایی قرار می‌گیرند، در منطقه خلیج عدن حضور خواهد داشت.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی، ناو گروه ۴۴ در ادامه ماموریت پیش روی خود، سپس برای انجام یک ماموریت دیگر و با هدف رساندن پیام دوستی ملت ایران، راهی آب‌های بین‌المللی اقیانوس هند شده و از مسیر آب‌های آزاد در نزدیکی سواحل سومالی، راهی تانزانیا می‌شود.

پس توقف چند روزه در سواحل تانزانیا و انجام مراحل و تشریفات سیاسی و بین‌المللی در تانزانیا، این ناوگروه در صورت مساعد بودن شرایط جوی، به آفریقای جنوبی و سواحل غربی این کشور که در اقیانوس اطلس واقع است، نیز اعزام خواهد شد.

به گزازش ایسنا، عدن خلیجی در جنوب یمن است که به عنوان منطقه ی استراتژیک دریایی شناخته میشود. در این منطقه به دلیل حضور دزدان دریایی و سلب امنیت کشتی های تجاری عبوری، ناو گروه های مختلفت نیروی دریایی کشورمان جهت تامین امنیت کشتی های ایرانی حضوری مستمر دارند.

در پی نا امنی های موجود در یمن و حملات نظامی خصمانه رژیم آل سعود و همچنین حضور یک ناو شکن متعلق به آمریکا در شمال باب المندب (نزدیکی سواحل یمن)، خلیج عدن این روزها شاهد درگیری هایی میان کشور یمن و متجاوزان به حریم این کشور است.
منبع: ایسنا
نظرات
ADS
ADS
پربازدید