مراسم عزاداری امام حسین (ع) جای بازی های سیاسی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 375707
تاریخ انتشار: 24 مهر 1395 - 01:03
یک فعال رسانه‌ای:
مدیر مسئول روزنامه شرق تصریح کرد که حتی اگر مداح و واعظ مراسم عزاداری امام حسین (ع) کارشناس مسائل سیاسی هم بود نباید از این مراسم بهره برداری سیاسی شود.

اتاق خبر: مهدی رحمانیان در ارتباط با ضرورت پرهیز از سیاسی شدن فضای مراسم عزاداری حسینی اظهار کرد: سالهای سال است که مردم زیر پرچم امام حسین (ع) یاد واقعه عاشورا و نهضت این امام بزرگوار را زنده نگاه می دارند، بالا نگاه داشتن پرچم قیام حسینی چپ و راست یا سفید و سیاه نمی شناسد.

وی ادامه داد:  هر کسی که پیرو حق و محب اهل بیت است، در مراسم عزاداری دهه محرم شرکت کرده و به سهم خود در زنده بودن این قیام نقش آفرینی می‌کند؛ این حضور هم تنها برخواسته از علاقه قلبی است و هیچ کس برای خوشآیند دیگری در این مراسم حاظر نمی شود.

این فعال رسانه‌ای با اشاره به نوع مداحی‌های  چند سال اخیر  در تریبون های عزاداری حسینی ، گفت:‌ متاسفانه چند سالی است که برخی ها با سوء استفاده از تریبون هایی که به امام حسین (ع) و اهل بیت تعلق دارد به مراسم مذهبی و عزاداری ها رنگ سیاسی و بوی سیاسی داده‌اند.

وی ادامه داد:  اگر کسی دانسته از تریبون های محرم استفاده شخصی یا جناحی می‌کند  معصیت بزرگی انجام می‌دهد؛ اما عده ای هم هستند که از روی ناآگاهی مرتکب این اشتباه می شوند که باید جلوی آن‌ها را گرفت.

رحمانیان هم‌چنین در بخش دیگری از اظهاراتش یادآور شد: هیچ انسان و عاشق واقعی امام حسین (ع) به خودش اجازه نمی دهد که از مراسم عزاداری او به نفع شخص یا گروهی استفاده کند.

وی با تاکید بر ضرورت عدم ورود غیرکارشناسان به محیط سیاست گفت:‌ اولا که افراد غیرکارشناس نباید وارد فضای سیاست شوند، دوما اگر مداحان و واعظان محرم از جمله کارشناسان مسائل سیاسی هم هستند حق ندارند که در این مدت به اموری جزئی قیام و نهضت کربلا بپردازند.

رحمانیان تصریح کرد: علم در دنیای امروز امری تخصصی است و هر کسی نمی‌تواند در هر امری اظهار نظر کند. حتی مسائل فقهی دارای زیر شاخه های تخصصی زیادی است که نمی توان ادعا کرد شخصی عالم تمام امور فقهی شده است.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید