مبتلایان به ذات‌الریه به فوریت‌های پزشکی نیاز دارند | اتاق خبر
کد خبر: 375754
تاریخ انتشار: 24 مهر 1395 - 06:50
کارشناسان سلامت در کنفرانسی در اتریش ادعا کردند موارد ابتلا به ذات‌الریه که به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شود می‌تواند به مراتب کشنده‌تر از حمله‌های قلبی باشد.

اتاق خبر: این کارشناسان می‌گویند: بیماران مبتلا به ذات‌الریه که به بیمارستان منتقل می‌شوند بیش از بیماران قلبی با خطر مرگ روبه‌رو هستند و بنابراین باید به شکل فوریتی و اضطراری تحت درمان قرار گیرند.

این کارشناسان در کنفرانس سالانه انجمن ذات‌الریه اتریش در وین تاکید کردند: در حال حاضر نرخ مرگ و میر مبتلایان به حمله قلبی که به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند ۵ درصد است اما در مقابل ۱۰ درصد از بیمارانی که به دلیل ابتلا به ذات‌الریه در بیمارستان بستری می‌شوند بر اثر مشکلات شدید ریوی ناشی از این بیماری از پای در می‌آیند.

این متخصصان معتقدند بخش عمده‌ای از این مرگ و میرها در مبتلایان به ذات‌الریه به این خاطر است که اغلب اوقات، مشکل التهاب ریه‌ها از سوی پزشکان معالج به عنوان عامل تهدیدکننده جانِ بیمار در نظر گرفته نشده و دست کم گرفته می‌شود.

بنابر گزارش شینهوا، در این کنفرانس تاکید شد: با توجه به اظهارات فوق، این بیماران در بدو ورود به بیمارستان و پذیرش حتی اگر علائم اولیه شدید و بحرانی هم نداشته باشند باید به دقت و فوریت، تحت کنترل و مراقبت‌های پزشکی و درمانی قرار گیرند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید