تظاهرات جدایی طلبان جنوب یمن در سالگرد انقلاب «۱۴ اکتبر» | اتاق خبر
کد خبر: 375829
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 00:31
ده‌ها هزار تن از ساکنان مناطق جنوبی یمن در سالگرد انقلاب ۱۴ اکتبر علیه استعمار انگلیس تظاهراتی را با درخواست جدایی از شمال این کشور برگزار کردند.

تظاهرات يمن

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ده‌ها هزار تن از ساکنان مناطق جنوبی یمن در پنجاه و سومین سالگرد انقلاب ۱۴ ا کتبر علیه استعمار انگلیس دست به تظاهرات زدند.

هزاران تن از ساکنان مناطق شهری و روستایی جنوب یمن از روز پنج شنبه به دنبال فراخوان مسئولان محلی عدن خود را به این مناطق رساندند و در تظاهراتی تحت عنوان "تظاهرات میلیونی آزادی و استقلال جنوب" شرکت کردند.

تظاهرکنندگان که در میدان "العروض" در مرکز شهر عدن تجمع کرده بودند پرچم‌های سابق کشور جنوب یمن را برافراشته و شعارهایی مبنی بر حق تعیین سرنوشت  استقلال و آزادی سر داده و خواستار اعلام فوری جدایی و قطع ارتباط با شمال یمن و اعلام جمهوری دموکرات یمن جدا از جمهوری عربی یمن شدند.

با وجود تدابیر امنیتی شدید و استقرار تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در منطقه هیچ گونه درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی به وجود نیامد.

در پایان این تظاهرات بیانیه‌ای سیاسی از سوی تظاهرکنندگان صادر شد که طی آن از شورای امنیت، شورای همکاری خلیج فارس و ناظران بین المللی بر طرح ارائه شده از سوی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خواسته شد "حق" ساکنان جنوب یمن در تعیین سرنوشت خود و زندگی آزادانه را که موجب ایجاد امنیت و ثبات در منطقه می‌شود به رسمیت بشناسند.

از سوی دیگر وزارت کشور عربستان از کشته شدن یک سرباز این کشور در درگیری‌ با نیروهای انصارالله یمن در منطقه مرزی جیزان خبر داد.

طبق بیانیه این وزارت خارجه، سرباز مذکور از نیروهای گارد مرزی بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید