نمادین بودن خطاطی و هنری نبودن آن روی خودروها | اتاق خبر
کد خبر: 375878
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 12:43
خطاطی روی خودرو کاری برگرفته از ذهن هنری نیست و صرفا جنبه نمادین و ظاهرگونه دارد.

به گزارش اتاق خبر، علی اصغر ایمان زاده، مدرس و هنرمند خوشنویس در خصوص خطاطی و خوشنویسی بعضی از هنرمندان بر روی شیشه ماشین ها در ایام و مناسبت های خاص مانند محرم گفت: ابتدا باید ببینیم این را کاری هنری می دانیم یا نه؟ این کار از نظر بنده کاری برگرفته از ذهن هنری نیست و صرفا جنبه نمادین و ظاهرگونه دارد؛ به این دلیل که علاوه بر قانون شکن بودن آن، اصول و قاعده درستی هم برای این کار تعریف نشده است و به لحاظ فرهنگی بزرگترین ضربه را به عاشورا می زند. با این نوع هنر نمایی روی ماشین ها باید به نگرشی حسینی برسیم. متاسفانه آن چیزی که ما با این کارنشان می دهیم، نه تنها هیچ ارزش و تاثیری ندارد بلکه شأن این هنر را زیر سوال می برد. 

 
وی در ادامه پیرامون نفع یا ضرر این کار بر روی هنر خطاطی گفت: اینگونه خطاطی بر روند رشد و پیشرفت این هنر هیچ تاثیری ندارد؛ خودم برای این کار اصلا ارزش هنری قائل نیستم، چون به لحاظ هنری خیلی نازل هستند. ما باید به دنبال حرکتی نو در هنر باشیم تا ماندگار بماند، نه اینکه بی ارزش بودن آن را تکرار کنیم. 
 
خطاطی روی ماشین راهش این نیست و باید راه خود را پیدا کند. شاید از نگاه بعضی ها انجام این کار مردمی باشد ولی مردم ما دید هنری دارند. حتی اگر هم این دید را نداشته باشند، ما باید این دید و نگاه هنری را به آنها منتقل کنیم که متاسفانه هنرمندان از این موضوع دور شده‌اند. 
 
 
باشگاه خبرنگاران جوان  
نظرات
ADS
ADS
پربازدید