سیاست تورم‌زدایی دولت باعث رکود شد | اتاق خبر
کد خبر: 376015
تاریخ انتشار: 26 مهر 1395 - 09:10
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه سیاست کاهش تورم دولت موجب رکود اقتصادی شده است، گفت: کمیسیون های تخصصی اتاق باید وارد بحث های مقررات شوند.

اتاق خبر: علیرضا اشرف در هفدهمین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق ایران با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید تاثیرگذاری بیشتری در مقررات داشته باشد، گفت: بدنه کارشناسی مجلس و دولت به اندازه بخش خصوصی درگیر مسائل اقتصادی نیستند و بیشتر نگاه بالا به پایین دارند بنابراین تلاش می‌کنیم از طریق کمیسیون های اتاق بیشتر وارد این موضوعات شویم.

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران افزود: وقتی تورم بالای ۳۰ درصد تک رقمی می شود کدام علم اقتصاد آن را می پذیرد؟ ما با این اقدام رکود را وارد بخش صنعت کردیم.  اتاق باید نگاه خاصی به این مسائل داشته باشد و کمیسیون های تخصصی با شجاعت این مسائل را با دولت مطرح کند؛ کاهش تورم به کمتر از ۱۰ درصد یک سیاست خوب از دولت بوده اما باید بدنه‌های کارشناسی آثار این سیاست را بررسی کنند.

وی مشکل عمده جامعه امروز را شفاف‌سازی، رانت، اخلاق اجتماعی و صنفی دانست و گفت: اگر در اتاق نتوانیم عملکردهای اخلاقی را ارتقا ببخشیم صحبت ها و فعالیت‌های ما در کشور تاثیر آنچنانی ندارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید