نخستین نشست کمیته ارزشیابی نیروی انسانی برگزار شد +تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 376059
تاریخ انتشار: 26 مهر 1395 - 16:37
نخستین نشست کمیته ارزشیابی نیروی انسانی با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران و اعضای کمیته طبقه بندی مشاغل بنیاد سینمایی فارابی روز شنبه ۲۴ مهر سال جاری برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، در ابتدای این جلسه علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد، تحول، نوسازي و توجه به منابع انساني در بنياد فارابي را موضوع اصلی سرفصل برنامه‌های کاری در اين دوره مديريتي دانست و گفت: بنياد فارابي جدای از اینکه به حمایت از سینمای داستانی و ارتقای سطح کیفی آثار توجه دارد، در اين دو سال به مدیریت تحول و نوسازی، بیشتر از گذشته توجه داشته است و خوشبختانه موفق شدیم در این دوره برنامه «کوچک‌سازی» و «چابک‌سازی» را در بنیاد فارابی عملیاتی کنیم.

تابش تشکیل کمیته ارزشیابی نیروی انسانی در بنیاد فارابی، چابکسازی سیستم اداری و شناسایی شایستگی های نیروی انسانی را از اهداف تشکیل این کمیته دانست و گفت: شایسته گزینی و جابجایی بر اساس مهارت و توانایی و شایسته پروری نیروی انسانی به منظور ماموریت های جدید و همچنین تعدیل کمیتی از دیگر اهداف کمیته ارزشیابی نیروی انسانی است.

تابش ادامه داد: اين کمیته بايد به جانشین سازی نیروها و به روز رسانی مشاغل و تعریف بروز وظایف، سعی کند از ظرفيت نیروهای خلاق و توانمند در بنياد فارابي استفاده بهینه كند.
مديرعامل بنياد سينمايى فارابى با تاكيد بر لزوم توجه به مديريت تحول در نهادهاي فرهنگي تصريح كرد: ماندگاری فارابی به این است که پابه‌پای تحولات سینما، تغییر و تحول دائمی داشته باشد و در اين ميان نقش نيروى انسانى متخصص و كارآمد بسيار تعيين كننده است.
تابش با اشاره به جهت گيري برنامه تحول در بنياد فارابي افزود: کاری که ما از ابتدای حضورمان در بنیاد انجام داده‌ایم، اتخاذ رویکردهای جدید بوده است، بنیاد فارابی فعالیت رسمی‌اش را در سال ١٣٦٣ شروع کرد و طى سه دهه، هميشه پيشرو بوده است و با توجه به تجریبات همه این سال‌ها و ارزش افزوده‌ای که ایجاد کرده، می‌تواند همچنان نقش پشتیبان سینما را ایفا کند.

در ادامه حسن صفرعلی مشاور طرح و برنامه و توسعه منابع انسانی بنیاد نیز ضمن تشریح ساختار این کمیته به رویکردهای شایستگی نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: از مهمترین مباحث در این رویکرد می توان به ترسیم، تشخیص، توسعه و نظارت شایستگی اشاره کرد.
وی ضمن اشاره به فرایند کمیته های ارزشیابی نیروی انسانی افزود: بررسی توانایی های نیروی انسانی، سطوح شایستگی و زیر فصل های آن همچون شایسته سالاری، شایسته خواهی، شایسته شناسی، شایسته سنجی، شایسته داری و نوع نگرش این نیروها نسبت به سازمان متبوع خود از ویژگی های مهم نظام ارزیابی عملکرد سازمان کار آمد است.

وى اظهار امیدواری کرد که در فرايند عملكرد اين كميته، بتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای پیشبرد اهداف متعالی و پرورش نیروی انسانی مجرب داشته باشیم.

 

بنیاد سینمایی فارابی

نظرات
ADS
ADS
پربازدید