گلایه‌های سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در روز ملی پارالمپیک | اتاق خبر
کد خبر: 376119
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 00:51
رئیس هیات جانبازان و معلولین خراسان رضوی و سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: نمی‌دانم چرا در هیچ‌کجای ورزش با برنامه‌ریزی اقدامات انجام نمی‌شود و دائما عدم وجود برنامه به ورزش کشور ضربه می‌زند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هادی رضایی در نشست خبری هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ورزش جانبازان و معلولین از آن جهت اهمیت دارد که در کنار ورزش و فواید آن برای جامعه، جلوه‌ها و پیام‌های مختلف اخلاقی را به جامعه و منتقل می‌کند و روحیه اعتماد به نفس و امیدواری از طریق این حوزه به جامعه به خصوص جانبازان و معلولین عزیز منتقل می‌شود.

وی افزود: نباید هدف از برگزاری جلسات و مراسم‌هایی مانند نشست خبری و کارگروه‌های مختلف تشریفاتی باشد، اگر بخواهیم فقط به آمار و مدال‌های کسب شده در این دوره و آن دوره توجه کنیم، نمی‌توانیم کار خاصی انجام دهیم، باید به فکر برنامه‌ریزی و نقشه راه باشیم، مسئله‌ای که ورزش ما تا کنون بر اساس آن حرکت نکرده است.

رضایی در خصوص جایگاه جانبازان و معلولین خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در حوزه ارزیابی کشوری و نظر فدراسیون جانبازان و معلولین در کشور اول است، این در حالی است مولفه‌هایی که ما کسب کردیم تنها 50 درصد توان ما و استان خراسان رضوی است و اگر برنامه ریزی و توجه باشد قطعا افتخارات بسیاری کسب خواهیم کرد.

انتقاداتی به صبوریان دارم اما فعلا بهترین گزینه است

رئیس هیات جانبازان و معلولین خراسان رضوی تصریح کرد: هفته آینده مسابقات جهانی بوچیا با حضور 500 ورزشکار مرد و زن در مشهد قرار است برگزار شود، ما همه امکانات و مولفه‌های مورد نیاز را فراهم کرده‌ایم حتی منابع مالی هم فراهم شده‌ است اما متاسفانه ما در این شهر یک سالن برای این مسابقات نمی‌توانیم آماده کنیم و هر نهاد و ارگانی مانع تراشی می‌کند.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان ادامه داد: برای برگزاری مسابقات والیبال نشسته کشور بودجه مورد نیاز فراهم شده اما متاسفانه سالنی در اختیار قرارداده نمی‌شود، نمی‌خواهم به این مسائل ورود کنم اما برای برگزاری دوره‌ها و مسابقات از سوی ورزش و جوانان کمکی نشده و همه منابع مورد نیاز با ارتباطات از بخش‌های دیگر فراهم شده است.

رضایی یادآورشد: مشکلات ورزش ساختاری و کشوری است، مربوط به ناحیه و یا شخص خاصی نیست، صبوریان بهترین مدیر برای شرایط فعلی ورزش خراسان رضوی است با اینکه انتقادات بسیاری دارم اما نمی‌توان عملکرد او را در شرایط مدیریتی سخت فعلی نادیده گرفت.

وی تاکید کرد: یک سال دیگر از مدیریتم در هیات مانده اما اگر همین امروز بروم بهتر از یکسال دیگر است، بستر باید برای کار کردن فراهم باشد نمی‌توانیم بدون برنامه کار کنیم و انتظار داشته باشیم زمانی که تیم والیبال نشسته‌ای در خراسان رضوی وجود ندارد ما مسابقات باشگاه‌های جهان را در مشهد برگزار کنیم.

از ایران نمی‌روم اما شرایطی ایجاد می‌شود که کنار بنشینم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان عنوان کرد: پیشنهاداتی از خارج از کشور دارم، با شرایطی که حتی حقوق 1 ماه آنجا برابر با 3 سال کار کردن در ایران باشد اما من آدمی نیستم که از ایران بروم ولی شاید شرایطی فراهم شود که کنار بنشینم.

وی با بیان اینکه حمایت از بخش خصوصی لازم و دلگرم کننده است، افزود: مهم ترین بحث ورزش، حضور اسپانسر و حامی مالی است، باید در اولین مرحله ببینیم که ما برای حامی مالی و بخش خصوصی چه اقدامی انجام داده‌ایم بعد توقع داشته باشیم که بخش خصوصی در ورزش حضور پیدا کند، حمایت از بخش خصوصی شامل مسائل مادی نمی‌شود اما ارزش‌های معنوی وجود دارد که باید به موقع در قدردانی از حامیان مالی انجام شود.

بدون تعارف سطح واقعی ورزش و شرایط فعلی را به مردم بگوییم
 
رئیس هیات جانبازان و معلولین خراسان تاکید کرد: تعارف و تشریفات را کنار بگذاریم و شفاف باشیم، آقایی که معاون ورزشی است باید برای اقدامات خود و کمک‌هایی که به ورزشکاران انجام داده شفاف و واضح توضیح دهد، امروز اگر تفتیانی رشد می‌کند و به المپیک می‌رود حاصل زحمات خودش بوده نباید انتظار داشت که مدال هم کسب کند.

وی با اشاره به اینکه کمک به ورزشکاران به خصوص ورزشکاران جانباز و معلول قطره چکانی است، گفت: تبعیض در ورزش وجود دارد، نمی‌خواهیم بحث‌های همیشگی که به ورزشکار سالم چقدر کمک می‎شود و به معلول چقدر را مطرح کنیم اما باید نگاهی به وجود آید که به همه ورزشکاران به اندازه زحماتشان کمک کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان تصریح کرد: هنوز کمکی به پارالمپیکی‌ها نشده با اینکه وعده‌هایی بوده اما هنوز اقدام خاصی انجام نشده است.

با اعتبار ورزشگاه آستان قدس، می‌توانستیم 500 سالن ورزشی بسازیم

رضایی خاطرنشان کرد: حامیان مالی نباید فقط بخش خصوصی باشند، ذوب آهن، فولاد، شهرداری تبریز یا ارومیه، یا بسیاری از نهادهای دیگر که در این کشور به فکر ورزش هستند مگر دولتی هستند، انتظار ما از شورای شهر و شهرداری مشهد بیش از این است.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان ادامه داد: ورزشگاه آستان قدس که در شهر مشهد ساخته شده درست است که ویترین این شهر است و جلوه‌های بسیاری دارد اما ما نمی‌توانیم در این فضا یک مسابقه فوتبال برگزار کنیم در حالی که با این هزینه می‌توانستیم 500 سالن ورزشی در شهر مشهد که نیاز ورزشکاران است بسازیم.

وی با تاکید براینکه برنامه ریزی در ورزش ما وجود ندارد، گفت: در مدرسه سازی خیرین فعال هستند چون سازوکار فراهم شده در حالی که در ورزش هیچ چارچوب خاصی به وجود نیامده و تا فرد یا مجموعه‌ای وارد ورزش می‌شود موانع و مشکلات فراوانی را سر راه او می‌گذاریم.

رئیس هیات جانبازان و معلولین خراسان رضوی در خصوص مجموعه ورزشی در اختیار این هیات خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی 15 خرداد از سال 83 در اختیار ماست که در آن زمان به شکل فعلی نبود اما در حال حاضر این مجموعه امکانات خوبی از جمله استخر، سالن تیراندازی، بدنسازی و اماکن دیگری را دارد که باید از اداره کل تشکر کنیم که چنین فضایی را در اختیار ما قرار داده، در حال حاضر تمام درآمدزایی هیات و تامین هزینه‌ها از همین مجموعه تامین می‌شود. زمین چمن مصنوعی مجموعه 15 خرداد نیز امسال با هزینه‌ای 120 میلیون تومانی با حضور معاون وزیر ورزش افتتاح شد.

ارگان‌ها به ورزش معلولین کمک کنند

رضایی ادامه داد: در استان‌های دیگر بنیاد شهید، بهزیستی و یا شهرداری مجموعه و امکاناتی را برای جانبازان و معلولین به وجود آورده‌اند اما در خراسان رضوی فقط اداره کل ورزش و جوانان مجموعه‌ای را در اختیار جانبازان و معلولین قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته جانباز و معلول در خراسان رضوی در 14 هیات شهرستانی به همراه هیات استان فعال هستند که می‌توانیم با همکاری نهادها و ارگان‌های مختلف اقدامات و فعالیت‌های بیشتری در کنار این ورزشکاران انجام دهیم.

رئیس هیات جانبازان و معلولین خراسان رضوی با اشاره به مدرسه ورزش معلولین در مشهد تصریح کرد: این مدرسه با هدف جذب ورزشکاران معلول و پرکردن اوقات فراغت آنان در ایام تابستان راه اندازی شد که در این زمان بیش از 45 دانش آموز معلول  توسط کارشناسان هیات شناسایی و جذب رشته های ورزشی شدند.


انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید