فرارسورتینگ داران مرکبات مازندران از دریافت مجوز بهداشتی | اتاق خبر
کد خبر: 376201
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 10:31
معاون غذا ودارودانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هیچ یک از سورتینگ های فعال مرکبات در این استان مجوز بهداشتی ندارند.

اتاق خبر:دکتر مجید سعیدی دوشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود : درشرایط فعلی فعالیت هیچ یک ازسورتینگ های مرکبات استان مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی نیست و این واحدها برای کارکرد در بخش مرکبات باید مجوز بهداشتی دریافت کنند.
وی اضافه کرد : به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی هیچگونه نظارتی نیز بر روند فعالیت سورتینگ ها نمی شود و این بی نظارتی خطر رنگ افزایی مرکبات را در این واحدها افزایش می دهد.
در مازندران 160 سورتینگ مرکبات با ظرفیت یک میلیون تن فعالیت دارند که اگرچه اکثر این واحدها از سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان مجوز دارند، ولی هیچ یک از این واحدها از دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت غذایی مجوز بهداشتی ندارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که باید هرپنج واحد سورتینگ مرکبات در این استان یک مسوول فنی داشته باشد که برکارکردشان از لحاظ رعایت بهداشت نظارت داشته باشد.
سعیدی به سورتینگ داران مرکبات این استان هشدار داد تا هر چه سریعتر برای دریافت مجوز بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی استان مراجعه کنند و در غیر این صورت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به پلمپ این واحدها اقدام می کند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت که در این استان حدود 160 سورتینگ مرکبات با ظرفیت یک میلیون تن فعالند که 108 واحد سورتینگ مجوزشان را از جهاد کشاورزی و مابقی از صنعت، معدن و تجارت دریافت کردند.
دلاور حیدرپور افزود : تاکنون گزارشی مبنی انجام رنگ افزایی مرکبات از سوی سورتینگ داران به جهاد کشاورزی ارائه نشده است و در صورت گزارش این سازمان با متولیان امر برخورد می کند.
وی اضافه کرد : برای ارتقاء کیفیت بهداشتی و سطح نگهداری مرکبات سه باکس پوسال ساخت داخل و خارج از سوی مراکز بهداشتی به سورتینگ داران پیشنهاد شده و آنها از این باکس ها برای نگهداری استفاده می کنند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با اظهار بی اطلاعی از اجباری بودن دریافت مجوز بهداشتی برای سوتینگ داران گفت که این سازمان از این پس صدور مجوز و یا تمدید آن را منوط به دریافت جواز بهداشتی می داند و به واحدها فاقد مجوز بهداشتی نیز جواز کار نخواهد داد.
وی میزان پیش بینی برداشت مرکبات در استان را 2.5 میلیون تن اعلام کرد و افزود : این استان ظرفیت صادرات بیش از 400 هزار تن مرکبات مازاد را به خارج از کشور دارد.
در مازندران 170 هزار هکتار از اراضی باغی زیر پوشش مرکبات شامل پرتقال، نارنگی و کیوی قرار دارد و سالانه 40 درصد نیاز به مرکبات کشور در این استان تامین می شود.
هم اکنون برداشت نارنگی پیش رس در مازندران شروع شد که پیش بینی می شود میزان این مرکبات پیش رس به 120 هزار تن برسد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید