نخستین مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز گشایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 376207
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 11:03
نخستین پایگاه مرکز سلامت زندانیان کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تبریز به بهره برداری رسید.

اتاق خبر:دکتر سید حسین قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در جریان افتتاح این مرکز به ایرنا گفت: این مرکز الگویی برای سازمان امور زندان ها و مراکز بهداشتی سراسر کشور بوده که به همت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ایجاد شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم گفت: با وجود اینکه خدمات بهداشتی و درمانی در زندان از سال های قبل وجود داشت در راستای توسعه خدمات سلامت در کشور انتظار می رفت که این قشر خاص نیز هم به خاطر آسیب پذیر بودن و هم مشکلات خاصی که داشتند با بهره مندی از پرونده سلامت در قالب طرح پزشک خانواده مورد ویزیت، پایش وارزیابی قرار بگیرند.
دکتر محمد حسین صومی افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده بین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اداره کل زندان های استان مرکز سلامت زندانیان با وظایف جدید در تبریز راه اندازی شده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی نیز گفت: این مرکز به عنوان نخستین پایگاه مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز به بهره برداری می رسد.
خشایار جمشیدی افزود: با افتتاح این مرکز زندانیان از نظر بیماری های زمینه ای پایش و همچون مراکز درمانی موجود در سطح شهر خدمات درمانی ارائه می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: مرکز جامع سلامت زندان در قالب نظام نوین ارائه خدمات با مشارکت اداره زندان های استان راه اندازی شده است.
دکتر جعفر صادق تبریزی افزود: پیش از این زندانیان به صورت سرپایی درمان می شدند که با راه اندازی این مرکز خدمات بهداشتی و درمانی به شکل نوین ارائه و برای هر یک هزار نفر یک مراقب سلامت و برای هر دو هزار نفر نیز یک پزشک پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: مراقبان سلامت به صورت روزانه 10 زندانی را ویزیت پایه و غربالگری کرده و براساس آن زندانی هایی که دارای عوامل خطر و بیماری هستند شناسایی و مراقبت های مستمر انجام می دهند.
تبریزی اضافه کرد: زندانیانی که از زندان آزاد می شوند نیز به همراه پرونده سلامت ایجاد شده به مرکز سلامت منطقه مسکونی خود ارجاع داده می شوند.

ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید