جمعی از دانشگاهیان در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل جنایات عربستان را محکوم کردند | اتاق خبر
کد خبر: 376215
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 11:55
جمعی از استادان دانشگاههای چهارمحال و بختیاری در اعتراض به جنایات آل سعود نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل جدید سازمان ملل متحد نوشتند.

اتاق خبر:در این نامه که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته آمده است: همانگونه که می دانید تلاش برای برقراری عدالت و جلوگیری از ظلم به خصوص در حق مردم غیرنظامی از وظایف ذاتی سازمان ملل متحد است. اکنون در آستانه انتخاب شما به دبیرکلی مهمترین سازمان بین المللی امتحان سختی پیش روی شما قرار دارد زیرا از یک سو فشار قلدران جهانی، استکبار بین المللی، صهیونیسم و وابستگان آنها بیداد می کند و از دیگر سو مردمانی مظلوم و بیگناه در سراسر جهان از جمله مسلمانانی که تنها به جرم عقیده و استواری خود بر آرمانهایشان توسط اسلحه و ثروت مستکبران و خیانت و جهالت عمال منطقه ای آنان به خاک و خون کشیده می شوند.
این نامه می افزاید: فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان، یمن، بحرین، میانمار و نیجریه آوردگاه این جنایت و حماقت است گویی عهدی پنهانی برای نسل کشی مسلمانان در جریان است و آخرین ثمرۀ این جنایت هولناک که با چراغ سبز آمریکا و ددمنشی رژیم آل سعود و لبخند رضایت سران صهیونیسم حادث شد کشتار مردم بی دفاع یمن در اثر بمباران هواپیماهای آمریکایی بود که طی آن صدها نفر کشته و مجروح شدند.
در ادامه این نامه آمده است: حمله و کشتاری که 'زید رعدالحسین' کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل هم آن را حمله مرگبار و ظالمانه برشمرد و همانگونه که می دانید حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان آنان از تجاوز آشکار عربستان به یک ملت و کشور مستقل بر خلاف مقررات بین المللی بوده و بار دیگر سیاست مزدورانه آمریکا و متحدانش را در منطقه آشکار ساخته است.
'استادان دانشگاههای چهارمحال و بختیاری، بنابر وظیفه و تعهد انسانی خود ضمن محکومیت این عمل ددمنشانه که در ادامۀ تجاوز ضدبشری رژیم کودک کش آل سعود به یمن و گسترش تروریسم توسط این دولت روی داده است از جنابعالی انتظار داریم به وظایف انسانی و سپس قانونی خود عمل نموده و برای محکومیت آل سعود در سازمان زیر نظر خود و تشکیل دادگاه بین المللی برای محاکمه جنایتکاران اقدام عاجل انجام دهید.
بمب افکنهای متجاوز ائتلاف سعودی روز سه شنبه هفدهم مهر ماه در تازه ترین جنایت خود مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن را در صنعا بمباران کردند که در اثر آن افزون بر 150 شهروند یمنی کشته یا زخمی شدند. عربستان سعودی روز بیست و چهارم مهرماه به اشتباه خود در خصوص این بمباران اعتراف کرد اما از جامعه جهانی عذرخواهی نکرد. در یک سال گذشته عربستان حملات شدیدی را به مردم بی گناه یمن روا داشته است.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید