بسته حمایتی اشتغال پایدار روستایی تهیه شد | اتاق خبر
کد خبر: 376272
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 09:31
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: تهیه و تدوین بسته حمایتی اشتغال پایدار روستایی در کشور به پایان رسیده و طی مراسمی با حضور رئیس جمهوری رونمایی می شود.

اتاق خبر:سید ابوالفضل رضوی روز دوشنبه در 'نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی در مناطق روستایی' در مشهد افزود: این رونمایی در همایش ملی روستائیان و عشایر کشور طی روزهای اول و دوم آبان ماه آتی انجام می شود.
وی ادامه داد: همچنین در این مراسم خراسان رضوی به عنوان استان برتر در زمینه تاسیس تشکلهای اقتصادی در روستاها مورد قدردانی قرار می گیرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در ادامه گفت: مقدمه موفقیت در جنگ اقتصادی وحدت نظر و وحدت عمل است.
وی افزود: موفقیت و پیروزی در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی صرفا با وحدت و همدلی میان مردم محقق شد و در عرصه جنگ اقتصادی نیز وحدت تنها رمز پیروزی و موفقیت است.
رضوی ادامه داد: تاکید، تلاش و جهت برنامه های دولت تدبیر و امید بازگشت توانایی اقتصادی به مردم است تا نه تنها نیازمند واریز یارانه ها نباشند بلکه کمک حال دولت نیز باشند.
وی گفت: 80 سال پیش روستائیان نیاز کشور را تامین می کردند و با زکات محصول خود حوزه های علمیه را نیز اداره می کردند اما امروز روستائیان دچار مشکلات و سختیهای فراونی هستند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افزود: چهار مشکل عمده در روستاها از سوی دولت تدبیر و امید شناسایی و برای حل و مدیریت آنها نیز راهکارهایی تهیه و تدوین شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: کمبود درآمد برای گذران زندگی، نبود شغل مناسب برای جوانان، تبعیض در ارائه خدمات میان روستائیان و شهرنشینان و فقدان قدردانی مقامات منطقه ای، استانی و کشوری از تلاشها و زحمات روستائیان چهار مشکل عمده شناسایی شده توسط کارشناسان و متخصصان در دولت یازدهم است.
وی گفت: به عنوان مثال هم اینک در خراسان رضوی درآمد روستاییان کمتر از هزینه خانوار آنان است که دولت تلاش دارد این مسائل را کاهش دهد.

ایرنا

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید