جشنواره سلمان فارسی، اول آبان برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 376289
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 19:05
رئیس دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) گفت: دومین جشنواره علمی پدافند غیرعامل (سلمان فارسی ) اول آبان امسال در این دانشگاه برگزار می شود.

اتاق خبر:عبدالرحمان کشوری،روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره با هدف گسترش علمی دستاوردهای حوزه پدافند غیرعامل و تاثیر آن در گسترش علوم، شناسایی وارزیابی علوم توسعه یافته و فناوری های تولید شده در حوزه پدافند غیر عامل ، ارج نهادن به مقام دانش آموختگان و مخترعان، مدیریت توسعه دانش و پژوهش و فعالیت با بهره گیری با ظرفیت های علمی وبومی سازی برگزار می شود.
وی، ارج نهادن به اندیشمندان و پژوهشگران این حوزه را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و تاکید کرد: پس از برگزاری جشنواره سلمان فارسی ، پایش وبهره وری از دستاوردهای علمی جشنواره در سطوح مختلف کشوری در دستور کار دبیرخانه قرار خواهد گرفت.
دبیرجشنواره علمی پدافند غیرعامل، ، پدافند اقتصادی، پدافند سایبری، پدافند زیستی، پدافند کالبدی، پدافند مردم محور، پدافند شیمیایی، پدافند پرتوی و پدافند امنیتی را از محورهای این جشنواره عنوان کرد و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ، 10 مهرماه جاری بود و آثار دریافتی سی ام مهر داوری خواهد شد.
کشوری تاکید کرد: مباحث علمی زیادی دردنیا در حوزه پدافند غیرعامل وجود دارد اما به دلیل وجود تفاوت های جغرافیایی، بومی و استراتژی نیازمند آن هستیم تا مبحث های علمی مختص به خود ایران را در اختیار داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره از همه دستگاه های اجرایی ونظامی نیز فعالان این حوزه فعال شامل شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، صنایع مختلف و مخاطبین جشنواره دعوت شده است.
دبیر جشنواره علمی پدافند غیرعامل گفت: تاکنون حدود50 ایده نو بدست ما رسیده است و معتقدیم این ایده ها گامی بزرگ برای بومی سازی جشنواره علمی پدافند غیرعامل است.
کشوری ابراز امیدواری کرد که با استمرار جشنواره بتوانیم جزو یکی از معتبرترین جشنواره های کشور درباره اقتدار ملی شویم و توجه مخاطبین به امنیت و دفاع غیرعامل را به حد اعلا برسانیم.
رئیس دانشکده پدافند غیرعامل دانشگاه امام حسین (ع) گفت: درصورتی که بتوانیم افراد برگزیده و متخصص جشنواره علمی پدافند غیرعامل را در جایگاه درست علمی قرار دهیم؛ بطور قطع در توسعه و پیشرفت پدافند غیرعامل شاهد تغییرات چشم گیری خواهیم بود.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید