وزارت نفت به خوزستان نگاه صرف درآمدزایی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 376413
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 04:40
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: وزارت نفت به خوزستان نگاه صرف درآمدزایی دارد که اگر وضع به همین منوال پیش برود دیگر هیچ خوزستانی در استان نخواهد ماند.

اتاق خبر: احمد سیاحی پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اهواز در محل استانداری، اظهار کرد: اعتقاد دارم که طی سه سال اخیر حل مشکلات خوزستان بدون توجه ویژه وزارت نفت به این استان امکان پذیر نیست و تا زمانی که به خوزستان نگاه درآمدی، گاو شیرده و ملی باشد هیچ وقت این موضوعات حل نمی شود.

وی افزود: اینکه اعلام می کنند چون ظرفیت بالایی را در اوپک به ما دادند باید افزایش تولید داشته باشیم توهین به شعور مردم خوزستان است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: وزیر نفت می گوید "هورالعظیم به من هیچ ربطی ندارد و مربوط در دوره قبل است" ولی در این تالاب کمپ های نفتی بسیاری را ساخته اند.

سیاحی گفت: جاده هایی که در هورالعظیم ساخته شده از بزرگ راه تهران به قم عریض تر است. آخر تکلیف مردم و سلامت آنها چه می شود؟ کجای دنیا سلامت مردم را به دلیل کسب درآمدهای ملی به خطر می اندازند؟

وی ادامه داد: کمک وزارت نفت به فاضلاب یکی از شهرها را اعلام می کنیم در حالی که وظیفه اش است. طرح آماک از سال ۹۲ تاکنون به تأخیر افتاده و این ظلم به مردم و حق الناس است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان اضافه کرد: مردم اگر از خوزستان مهاجرت کنند حق دارند، آب و هوای خوبی ندارند. مردم مشکلات تنفسی دارندف با خشک شدن تالاب ها مواجه بوده و ریزگردها را دارند بنابراین مهاجرت می کنند.

سیاحی عنوان کرد: در ارتباط با غرب کارون نیز طرح بزرگی را تعریف می کنند و اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند دیگر کسی در خوزستان نمی ماند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید