فیلم و سریال های علمی تخیلی محبوب اوباما | اتاق خبر
کد خبر: 376438
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 07:14
رییس جمهور ایالات متحده درباره «جنگ ستارگان» می گوید: «سرگرم کننده بود و جلوه‌های تصویری را انقلابی کرد.»

به گزارش اتاق خبر، در حرکتی که شاید خیلی از رییس جمهورها انجام ندهند، رییس جمهور آمریکا از پروژه های محبوب تلویزیونی‌اش سخن گفت.

باراک اوبامای ۵۵ ساله که دبیر مهمان این هفته مجله «وایرد» بود، دوباره در گفت و گو با این مجله از عشقش نسبت به تکنولوژی گفت. چیزی که قابل توجه بود، این بود که او هشت فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی محبوب خود را در ژانر علمی تخیلی هم نام برد که بیشترشان پروژه های کلاسیک و محبوب بودند.

این ها پروژه های علمی تخیلی محبوب رییس جمهور آمریکا هستند: «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی»، «بلید رانر»، «برخوردهای نزدیک از نوع سوم»، «جنگ ستارگان»، «سفر ستاره ای» (سریال اصلی)، «مریخی»، «ماتریکس» و سریال «گیتی: یک سفر شخصی».

جدیدترین فیلم در این لیست فیلم سال گذشته «مریخی» است؛ پروژه ای که اوباما آن را فیلم محبوبش در سال ۲۰۱۵ خواند. در عین حال، اوباما پیش از این هم چند بار به «سفر ستاره‌ای» به عنوان پروژه ای که تاثیری بزرگ بر زندگی خود او داشته اشاره کرده بود. این بار او مصاحبه‌ای با سردبیر مجله وایرد انجام داد که ویدیویی پنج دقیقه ای از آن هم منتشر شد. در این ویدیو او با روراستی درباره تاثیری که این سریال بر دوران کودکی او داشت صحبت کرد.

اوباما همچنین از «جنگ ستارگان» تجلیل کرد چون «سرگرم کننده بود و جلوه های تصویری را انقلابی کرد» و آن را بهترین فیلم پاپ کورنی علمی تخیلی خواند.

در تابستانی که گذشت، رییس جمهور آمریکا کتاب هایی هم به مردم پیشنهاد کرد و لیستی از آهنگ های محبوبش را هم منتشر کرد. در میان کتاب ها، انتخاب هایی گسترده و گوناگون از کتاب خاطرات تا کتاب های علمی تخیلی دیده می شدند.

کتاب اول «روزهای بربر: زندگی موج سواری» نوشته ویلیام فینگان بود؛ یک کتاب خاطرات درباره موج سواری که در آن در مورد اعتیاد نویسنده به این ورزش صحبت می شود. بعدی «ریل قطار زیرزمینی» نام داشت که نوشته کُلسون وایت هد است و ماجراجویی های برده ای را توصیف می کند که در تلاش برای رسیدن به آزادی است. کتاب سوم «اچ مثل هاوک» نوشته هلن مک دونالد درباره نویسنده ای بود که سعی می کند با تعلیم دادن یک عقاب، با درد از دست دادن پدرش کنار بیاید.

کتاب های چهارم و پنجم هم به ترتیب «دختری در قطار» نوشته پائولا هاوکینز و «Seveneves» نوشته نیل استیونسون بودند. کتاب هاوکینز یکی از پرفروش های دنیا بود و داستانش درباره زنی است که مثل هر روز سوار قطار می شود، اما شاهد صحنه ای است که باعث می شود درگیر یک پرونده جنایی شود. کتاب استیونسون هم یک رمان علمی تخیلی درباره این است که اگر دنیا در حال به اتمام رسیدن باشد، بشر برای زنده ماندن چه کار خواهد کرد.

از سوی دیگر امسال دومین سالی بود که اوباما از آهنگ های محبوبش گفت. بر خلاف لیست سال گذشته، بیانسه در لیست امسال حضور نداشت. آهنگ های محبوب تابستانی امسال اوباما «Many the Miles» ساخته سارا باریه، «Sinnerman» ساخته نینا سیمون و «Rock Steady» اثر آریتا فرنکلین بودند. نام پرینس، هنرمندی که در ماه آوریل از دنیا رفت هم در این لیست به چشم می خورد.

 

بانی فیلم 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید