کار ساخت مسکن برای معلولان خوزستان به خوبی پیش می رود | اتاق خبر
کد خبر: 376528
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 09:14
مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور گفت: کار ساخت مسکن برای معلولان در خوزستان به خوبی در حال انجام است.

اتاق خبر: کیومرث سلگی در  جلسه هم اندیشی تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول به بالای تحت پوشش بهزیستی در اهواز اظهار کرد: تأمین مسکن برای خانواده های دارای دو معلول، یک کار بزرگ و ارزشمند به شمار می رود و توفیقی نصیب همه ما شده است.

وی افزود: انجمن خیران مسکن ساز به عنوان بخش مردمی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این کار را به عنوان دبیرخانه پیگیری می کنند ۱۲۰ شهرستان دارای این انجمن هستند و اقدامات ارزشمندی هم انجام شده است.

سلگی بیان کرد: از ۱۱ هزار و ۳۴۲ واحد منزا مسکونی در دست ساخت، بیش از دو هزار و ۶۰۰ واحد را در مناطق شهری و روستایی عملیاتی کرده و حدود ۸۰۰ واحد آماده بهره برداری است. کار بر اساس یک برنامه چهار ساله پیش بینی شده بوده که حدود یک سال و نیم آن گذشته و امیدواریم با تأمین منابع از طرف همه دستگاه هایی که کار جمعی و خیرخواهانه انجام می دهند این کار را در استان ها زودتر از برنامه تحویل بدهیم.

وی تصریح کرد: معمولا در کارهای مشارکتی در کشور ناهماهنگی می بینیم ولی این کار خوشبختانه خیلی خوب پیش می رود و اگر در برخی استان ها ناهماهنگی پیدا می شود خیلی جزئی و قابل اصلاح و پیگیری است.

مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور گفت: با توجه به سهمیه خوزستان، کارهای خوبی انجام شده و مباحثی در زمینه خرید پیگیری شده است. همچنین تعدادی از واحدها را اداره کل راه و شهرسازی استان تأمین زمین کرده است.

سلگی بیان کرد: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، عملیات اجرایی توسط انجمن خیران شروع شده و امیدوارم منابع مورد نیاز برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر تأمین و همچنین زمین لازم برای ساخت مسکن در این شهرها مهیا شود.

وی اظهار کرد: کار در خوزستان با حمایت و دلسوزی همه دستگاه ها خوب پیش می رود و امیدوارم در یک برنامه زمانبندی حداکثر دو تا سه سال پرونده مسکن خانوارهای دارای دو معلول را بسته و دنبال اولویت های بعدی باشیم. باید یک برنامه زمانبندی برای کارهایی که در دست اقدام و یا موانع احتمالی داریم را تنظیم کنیم.

غلامرضا صدیقی راد مدیرکل بهزیستی خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد:  بحث اصلی این نشست در زمینه ساخت مسکن برای مددجویان با دو معلول به بالا و همچنین مسکن نیازمندان و محرومان استان خوزستان است. برای این کار از دو شهر خوزستان بازدید و در پایان نتیجه گیری می شود.  

وی افزود: کمک هایی از سوی دستگاه های حمایتی و آن دسته از سازمان هایی که در زمینه مسکن کمک می کنند نیز در پایان داریم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید