جلوگیری از برداشت آب از چاه های غیر مجاز در کرمان ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 376575
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 21:45
مدیرعامل آب منطقه ای کرمان با اشاره به برداشت های غیر اصولی آب از دشتهای کرمان گفت: باید جلوی برداشت آب از چاه های غیر مجاز گرفته شود.

اتاق خبر: محمدرضا بختیاری، استان کرمان همچنان در وضعیت نا مناسب از لحاظ منابع آبی است و برداشت از دشت های کرمان از میزان آب بارندگی و تغذیه این ذخیره گاه های طبیعی کمتر است.

وی تصریح کرد: در این میان شاهد وجود هزاران چاه غیر مجاز در استان کرمان هستیم که بدون هیچ ضابطه ای اقدام به برداشت آب می کنند و در نتیجه سطح آب های زیر زمینی هر سال در کرمان پایین تر می رود.

وی ادامه داد: میزان بارندگی طی دو سال گذشته نیز در کرمان به حدی نبوده است که مشکلات را جبران کند و عملا همچنان در دوران خشکسالی هستیم و مدیریت استفاده از منابع موجود آبی ضروری است.

بختیاری گفت: یکی از مصوبه های طرح همیاران آب در استان کرمان جلوگیری از برداشتهای غیر مجاز است که باید با جدیدت در شهرستانها دنبال شود.

وی نصب کنتور بر روی چاه های آب و استفاده از روش های مکانیزه آبیاری در بخش کشاورزی را ضروری دانست و افزود: بیشترین میزان مصرف آب در استان در بخش کشاورزی است و بیشترین هدر رفت آب نیز در همین بخش روی می دهد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید