شورای حقوق بشر سازمان ملل جمعه درباره حلب تشکیل جلسه می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 376630
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 04:20
شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه بنا به درخواست انگلیس، نشست ویژه‌ای را در رابطه با وضعیت حلب برگزار خواهد کرد.

اتاق خبر: رولاندو گومز، سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: بله، می‌توانم به شما تاکید کنم که چنین نشستی به درخواست انگلیس برگزار خواهد شد.

 این درخواست نشست در حالی است که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) طی نشستی در برلین بحران سوریه را بررسی می‌کنند.

 سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: ۳۳ کشور از اعضای شورا برگزاری این جلسه را تایید کردند.

 وی خاطرنشان کرد که این تعداد قابل تغییر است و تا به این لحظه ۳۳ کشور از جمله کشورهای ناظر در شورا طرح برگزاری این نشست را تایید کرده‌اند.

 این مقام سازمان ملل در ادامه افزود: این رقم نهایی نیست و روز پنجشنبه جلسه هماهنگی تشکیل خواهیم داد و بعد از آن جزئیات درباره آن را به دست خواهیم آورد و درمی‌یابیم که چه کشورهایی شرکت خواهند کرد.

طی روزهای گذشته دو نشست بین‌المللی در رابطه با سوریه برگزار شد که یکی در شهر لوزان سوئیس  به مدت دو روز با مشارکت روسیه، آمریکا، قطر، عربستان، ترکیه، مصر، ایران، عراق، اردن و استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه بود و دیگری در لندن برگزار شد و وزیر خارجه آمریکا با همتایان اروپایی‌اش دیدار کرد.

این در حالی است که روسیه خواستار رای دادن به پیش‌نویس قطعنامه مربوط به اوضاع حلب در برابر شورای حقوق بشر سازمان ملل شد که قرار است روز جمعه بررسی شود.

الکسی بوروداوکین، نماینده روسیه در مقر سازمان ملل در ژنو تصریح کرد: این پیش‌نویس قطعنامه ویژه حلب با هدف سرپوش گذاشتن بر تروریست‌ها و مجازات کسانی است که با آنها می‌جنگند.
منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید