انگیزه رحیم نوروزی از ورود به عرصه بازیگری چه بود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 376673
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 11:13
بازیگری که کتاب نخواند، بازیگری ناآگاه است و هنرمندی خلاق و پویا نیست.

به گزارش اتاق خبر، رحیم نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص چگونگی ترغیب مردم به کتابخوانی اظهار داشت: من نمی‌دانم چطور باید مردم را ترغیب کرد؛ من خودم نادانسته‌هایی دارم که برای دانستنشان کتاب می‌خوانم، جستجو می‌کنم و لذت می‌برم. شاید مردم بخواهند در جهل مرکب بمانند و کتاب نخوانند، من نمی توانم کاری کنم جز آنکه کتاب بخوانم. 

رحیم نوروزی: اشتیاقی به بازیگری ندارم/ انگیزه من از بازیگری دانستن بود

 


وی درباره ارتباط بازیگری با کتابخوانی گفت: بازیگری که کتاب نخواند، بازیگری ناآگاه است و هنرمندی خلاق و پویا نیست. بازیگر نیازمند به داشتن دانش‌های مختلف است؛ او باید روانشناسی، فلسفه و بدن و حرکت بداند و بشناسد و این شناخت پایانی ندارد و راه بی نهایت است، اما انگیزه من از بازیگری دانستن بود. 

نوروزی ادامه داد: من برای کشف چیزهای جدید به سراغ بازیگری رفتم. 

این بازیگر در خصوص علاقه‌اش به بازی در نقش قهرمانان کتاب‌ها گفت: من وسوسه برای بازی کردن نقش‌های آنچنانی ندارم و فاقد اشتیاق باطنی برای بازیگری هستم، اما دوست داشتم  فیلم «دفتر یادداشت‌های روزانه یک نویسنده» نوشته داستایفسکی را بسازم. 

وی در خصوص آخرین فعالیت خود عنوان کرد: در حال حاضر به صورت جدی مشغول تدریس هستم. 

نوروزی در پایان گفت: من در حال حاضر مطالعه کتاب «جزء از کل» با ترجمه پیمان خاکسار را در دست دارم؛ کتاب «عشق و اراده» را هم که درباره روان‌درمانی است، برای مطالعه پیشنهاد می‌کنم.
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید