تاسیس بزرگترین بیمارستان مجهز به مرکز تحقیقاتی پوست و سوختگی در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 376687
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 12:58
از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران بزرگترین بیمارستان سوختگی و پوست در منطقه کن تهران راه‌اندازی خواهد شد و این بیمارستان مجهز به مرکز تحقیقاتی در این حوزه خواهد بود.

اتاق خبر: دکتر محمدتقی جغتایی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران روز چهارشنبه، 28 مهرماه در سومین کنگره سراسری پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران که در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار شد، با اشاره به برگزاری این کنگره به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: ما در تلاش هستیم تا با برگزاری این کنگره به مرجعی برای تبادل آخرین اطلاعات در حوزه پزشکی بازساختی تبدیل شویم.

وی حوزه بازساختی را یک رشته میان رشته‌ای توصیف کرد و ادامه داد: در حال حاضر ایران از سایر کشورها عقب نیفتاده‌است؛ ولی لازم است برای سرعت بخشیدن به این علم با حضور شرکـ‌ت‌های دانش بنیان به تولید محصولات و فرآورده‌ها در این حوزه اقدام کنیم.

جغتایی با اشاره به گردش ۶ میلیارد یورویی کشور آلمان در حوزه مهندسی بافت خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش بازار جهانی مهندسی بافت لازم است تا در کشور برنامه‌ریزی‌هایی برای تولید فرآورده‌های این حوزه صورت گیرد.

وی با اشاره به اقدامات ایران در این حوزه یادآور شد: با راه‌اندازی بانک مغز در ایران، گام اساسی در این حوزه برداشته شد.

جغتایی، راه‌اندازی بانک پوست در بیمارستان سوختگی مطهری را از دیگر اقدامات کشور دانست و گفت: این بانک که تا هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد، دارای بزرگترین بخش اتاق تامین در این حوزه است که از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح خواهد شد.

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از تاسیس بزرگترین بیمارستان پوست و سوختگی در کشور خبر داد و گفت: این بیمارستان در منطقه کن تهران راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته وی، این بیمارستان به بزرگترین مرکز تحقیقات در حوزه پوست و سوختگی مجهز خواهد شد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید