برای جذب سرمایه به در و دیوار زده‌ام | اتاق خبر
کد خبر: 376739
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 20:09
در حال حاضر شرایط برای تولید فیلم های کودک و نوجوان مناسب نیست زیرا حتی در تقسیم بندی ها و بودجه بندی هایی که برای آثار در نظر گرفته می شود، سینمای کودک در ردیف آخر قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر، غلامرضا رمضانی کارگردان سینما در خصوص فعالیت جدید سینمایی خود گفت: من در حال حاضر یک فیلمنامه مربوط به بزرگسالان و یک فیلمنامه مربوط به کودکان در دست دارم اما هیچکس حاضر به سرمایه گذاری در آنها نیست، من برای پیدا کردن سرمایه گذار هر کاری کرده ام و به عبارتی به در و دیوار زده ام اما تاکنون موفق به جذب سرمایه نشده ام.

وی عنوان کرد: در حال حاضر شرایط برای تولید فیلم های کودک و نوجوان مناسب نیست زیرا حتی در تقسیم بندی ها و بودجه بندی هایی که برای آثار در نظر گرفته می شود، سینمای کودک در ردیف آخر قرار دارد.

رمضانی با انتقاد از سیستم اکران فیلم های سینمایی گفت: کار من به عنوان یک کارگردان، فیلم ساختن است و نمی توانم درباره زمان اکران آن چیزی بگویم زیرا کارهای بعد از تولید به فعالیت‌های تهیه کننده و پخش کننده بستگی دارد. البته این نکته هم وجود دارد که سینماها به نمایش فیلم های کودک و نوجوان تمایلی نشان نمی دهند به همین دلیل فعالان این حوزه باید آثارشان را به صورت تک سانس به نمایش بگذارند.

کارگردان «فرار از قلعه رودخان» با اشاره به تعویق افتادن اکران این فیلم بیان کرد: یک فیلم باید به موقع اکران شود و اگر این اتفاق نیفتد ویژگی ها و ارزش های خود را کمتر نشان می دهد، هر چند «فرار از قلعه رودخان» کهنه نمی شود اما به هر حال هر چقدر بیشتر زمان می گذرد کمتر فرصت اکران پیدا می کند به طوری که ما حالا با هر کسی برای اکران آن صحبت می کنیم می گوید ۲ سال از زمان ساخت آن گذشته است.

در خلاصه داستان «فرار از قلعه رودخان» آمده است: گروهی از دانش آموزان شهرستان میبد برای اردویی ۲ روزه به شمال کشور می‌روند که در آستانه رفتن به سمت دریا برنامه آنها توسط مسئولان مدرسه تغییر می‌کند که این تغییر برنامه مسایل و مشکلاتی را در پی دارد. 

محمد بحرانی، سیروس همتی، شکرخدا گودرزی، علیرضا مهران، حمیدرضا فلاحی، گروهی از دانش آموزان شهرستان میبد یزد بازیگران این فیلم هستند.

مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید