ترمیم و بهسازی جاده های ارتباطی کشور نیازمند تخصیص اعتبار بیشتر است | اتاق خبر
کد خبر: 376797
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 03:35
معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در بخش نگهداری راه ها باید اصلاح هندسی دوربرگردان ها و ساخت تقاطع های غیر هم سطح، خط کشی حریم جاده ها، آسان سازی تردد خودرویی و نصب تابلو انجام شود و اجرای این موارد نیاز به تخصیص اعتبار بیشتری

اتاق خبر:داوود کشاورزیان، چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان فارس در شیراز نگهداری راه ها را اولویت اساسی این سازمان برای افزایش ایمنی جاده ها دانست و افزود: کیفیت انجام کار در افزایش ایمنی بسیار حائز اهمیت است و ما در این زمینه اگر هزینه بیشتری هم پرداخت کنیم چون مطمئن هستیم که ایمنی جاده ها را در پی دارد، برای افزایش کیفیت بهتر ترددها هزینه بیشتری هم پرداخت خواهیم کرد .
وی بیان کرد: با توجه به اینکه ایمن سازی طرح های راهداری در کاهش تلفات جاده ای موثر است، این طرح ها در سطح ملی برنامه ریزی شده و با نصب دوربین های پیشرفته کنترل سرعت، ساخت پاسگاه های پلیس راه به صورت متمرکز و توسعه زیرساخت های ایمنی در مبادی ورودی و خروجی عملیاتی شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: اولویت این سازمان، فعالیت های حفاظت جاده ای است که با توجه به محدودیت های اعتباری ملی باید از امکانات بخش خصوصی در این زمینه بهره گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های اعتباری باید نسبت به نگهداری راه ها و افزایش ایمنی راه ها و نیز نصب تابلوهای هشداردهنده و اصلاح دوربرگردان ها و دیگر نکات راهداری با همین اعتبارات موجود توجه لازم صورت گیرد.
وی افزود: سازمان راهداری کشور، ارتقای بهره وری در ترانزیت کالا، خارج و محدود کردن ناوگان فرسوده و مستهلک از چرخه خدمات، توجه به برون سپاری و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را نیز دنبال می کند.
کشاورزیان افزود: برنامه های اجرایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت کاملا توسعه یافته و با هدف افزایش ایمنی و سلامت ترددها پیگیری می شود .
معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به فعالیت دو هزار و 600 شرکت مسافربری در سراسر کشور گفت: بخش حمل و نقل جاده ای نقش بسزایی در تردد مسافران دارد و بیشترین تعداد مسافر از این طریق جا به جا می شوند.
کشاورزیان، بر لزوم کیفی سازی فرآیند ترابری و حمل و نقل جاده ای با افزایش ایمنی تاکید کرد و گفت: در سال های اخیر ایمن سازی راهها با استفاده از فناوری های پیشرفته و توسعه زیرساخت ها در کشور اجرایی شده و هم اینک طرح هایی در این زمینه در سطح ملی در دست اجراست که موجب کاهش تلفات جاده ای و افزایش ایمنی شده است.
وی، همچنین به تدوین دستورالعمل سازمانی جدید در این سازمان اشاره کرد و افزود: بر اساس این آیین نامه، ارتقا کیفیت خدمات از طریق برندسازی صورت می گیرد و کارکنان تعاونی ها، رانندگان و حتی اتوبوس ها با یک نشان واحد در سراسر کشور فعالیت می کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: اگر در شهرستان های کوچک نیز کار حمل و نقل مسافر انجام شود، متقاضی باید اقدام به عقد قرارداد با نمایندگی یکی از شرکت های معتبر کند و بر اساس نشان خاص (برند) به حمل و نقل مسافر مبادرت ورزد.
در این آیین، علیرضا سیاه پور به عنوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس معرفی و از خدمات احمد خواست خدایی مدیرکل پیشین این اداره کل تقدیر شد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید