به دنبال اعتبار ویژه ای برای تامین امنیت پایدار منطقه و مرزهای شرقی کشور هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 376812
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 05:24
وزیر کشور با بیان این که مرزهای کشور در امنیت بسیار بالایی قرار دارد، گفت: برای تامین امنیت پایدار منطقه و مرزهای شرقی کشور در صدد اعتبار ویژه ای هستیم.

اتاق خبر:عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه پس از بازدید از مرزهای شرقی سیستان و بلوچستان در دیدار با سران طوایف، علمای شیعه و سنی، نخبگان و جوانان شهرستان سراوان اظهار داشت: با توجه به اینکه قسمتی از مزرهای شرقی در سراوان قرار دارد تامین امنیت پایدار این منطقه برای کشور بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: مرزهای شرقی مدافع اصلی و دریچه امنیت منطقه و ایران اسلامی است که دولت و نظام جهموری اسلامی تلاش می کند با توجه به ظرفیت های موجود و توان منطقه امنیت پایدار را تامین کند.
وی افزود: مردم این منطقه از محرومیت تاریخی رنج می برند و زمانی در آسایش زندگی می کنند که امکانات لازم و تلاش برای حیات بهتر آنان فراهم باشد.
وی ادامه داد: زمانی می توانیم مطالبه گر باشیم که امکانات رفاهی را برای مردم فراهم کنیم که متاسفانه حجم عقب افتادگی در این منطقه بسیار زیاد است.
وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید اولویت دادن به مردم این منطقه را در عمل به اثبات رسانده که سفر دکتر روحانی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهوری به این استان نشان از عمل به وعده هاست.
رحمانی فضلی اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری بیشترین حجم منابع مالی و مصوبات کلان به این منطقه اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه بزرگترین اولویت حضور من در سیستان و بلوچستان بازدید از مرز و ساماندهی منطقه مرزی است خاطر نشان کرد: به نظر می رسد شرایط کنترل مرز برای پاکستان و افغانستان دشوار است که باید این 2 کشور وظایف خود را در خصوص تامین امنیت در مرز ایفا کنند.
وی ادامه داد: در ارتباط با تامین امنیت مرزها مذاکراتی با کشورهای افغانستان و پاکستان انجام شده است.
وی افزود: سفرم به سیستان و بلوچستان توفیقی بود تا با نیروهای سپاه، انتظامی، استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سراوان دیدار و از مناطق مرزی سرکشی کنم.
وزیر کشور گفت: باید اعتبارات ویژه ای تامین شود تا در مدت زمان کوتاه همه مناطق مرزی شرق کشور از امنیت پایدار برخوردار شوند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: شهرستان سراوان به صورت پایلوت به عنوان منطقه اقتصاد مقاومتی مطرح شده که ضروری است پس از بررسی موضوع رسمی شدن بازارچه مرزی کوهک این مهم در دستور کار دولت قرار گیرد.
وی در خصوص بازدید از پاسگاه های مرزی سراوان گفت: وجود نیروهای بومی مومن و متعهد در مرز مایه خرسندی است.
وی خاطر نشان کرد: باید با وحدت امنیت موجود را حفظ و این وحدت را به عنوان الگویی به دیگر کشورها معرفی کنیم.
وی بیان کرد: مسلمانان و کشورهای اسلامی از ناامنی های موجود در منطقه بیشترین ضرر را کرده اند.
وزیر کشور با اشاره به اینکه از استاندار سیستان و بلوچستان خواسته شده تا طرح توسعه پایدار استان را تهیه کند، گفت: وجود پتروشیمی، ایجاد راه آهن، توسعه بندر چابهار و توسعه کشاورزی بیانگر اراده دولت تدبیر و امید برای پیشرفت این منطقه از ایران اسلامی است.
به گزارش ایرنا وزیر کشور روز چهارشنبه به منظور بازدید از مرزهای جنوب شرق کشور و دیدار با مسئولان و شرکت در نشست های مختلف از جمله یادواره سردار شهید شوشتری وارد سیستان و بلوچستان شد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید