شرایط برخی فعالیت‌ها و سخنرانی‌هایی که در گذشته انجام‌شان ممکن نبود فراهم شده است | اتاق خبر
کد خبر: 376828
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 07:25
قائم‌مقام وزیر کشور:
قائم‌مقام وزیر کشور با بیان این موضوع که دولت همواره حامی احزاب است، گفت: دولت پشتیبان مادی و معنوی احزاب بوده و این موضوع را طی سه سال گذشته شاهد هستیم که برخی فعالیت‌ها و سخنرانی‌هایی که در گذشته انجام‌شان ممکن نبود اکنون فراهم شده است.

اتاق خبر: مقیمی قائم مقام وزیر کشور در نشست خبری مدیران ناکارآمد را پاشنه آشیل دولت‌ها خطاب کرد و گفت: هر دولتی برای اینکه بتواند به وظایف و اهداف خود نائل گردد  نیازمند مدیران کارامد و لایق است؛ لذا دولت یازدهم از این موضوع مستثنی نیست.
وی انتخاب مدیران همسو و کارامد را شاخصه اصلی انتخاب طی سه سال گذشته دانست و گفت: تلاش دولت این است که از مدیران کارآمد و همراه استفاده شود.

وی اشاره کرد: برخی مدیران همراه دولت و کارآمد هستند. برخی کارامد می باشند ولی همسویی کمتری با دولت دارند و عده ای ناکارآمد و غیر همسو بوده برخی دیگر همراه و غیر کارآمد می باشند، ولی تلاش دولت بر این است که از افراد همسو و کارآمد بهره ببرد.
مقیمی بیان کرد: همه تغییرات مدیریتی به این معنا نسیت که مدیران فاقد شاخص های لازم می باشند بلکه هدف موثر عمل نمودن برخی مدیران در برخی از وظایف است.
قائم مقام وزیر کشور در خصوص تغییر استاندار زنجان نیز گفت: آقای انصاری از مدیران لایق و کارآمد کشور محسوب می شوند و طی مدتی که در استان حضور داشتند اقدامات اساسی و زیر ساختی خوبی صورت پذیرفت ولی با توجه به ایجاد سازمان امور اداری و استخدامی کشور ، حضور ایشان در این سازمان میتوانست مهم و اثرگذار باشد.
مقیمی تصریح کرد: اسدالله درویش امیری استاندار جدید استان از مدیران با سابقه و با تجربه و همسودولت می باشد و قطعا منشاء اثر و تحول در استان خواهند بود.

وی تاکید کرد: انتخاب استانداران بر اساس ویژگی های مناطق صورت می پذیرد.
قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود  خانه احزاب را تشکلی صنفی اعلام کرد و گفت: این خانه برای پیشبرد اهداف غیر سیاسی از احزاب اصول گرا ، اصلاح طلب و مستقل تشکیل شده که میتواند کمک حال احزاب باشند و این آمادگی هست که خانه احزاب استان نیز تشکیل شود .
مقیمی در پاسخ به اقدامات صورت پذیرفته در ستاد اربعین وزارت کشور گفت: این ستاد با مسئولیت معاونت امنیتی و انتظامی وزیر کشور تشکیل و جلسات خود را به‌صورت دائم با حضور تمامی استان‌ها تشکیل می‌دهد.
 قائم مقام وزیر کشور با بیان این موضوع که دولت همواره حامی احزاب می باشد گفت: دولت پشتیبان مادی و معنوی احزاب بوده و این موضوع را طی سه سال گذشته شاهد هستیم که برخی فعالیت‌ها و سخنرانی‌هایی که در گذشته انجام‌شان ممکن نبود هم اکنون فراهم شده است.
مقیمی با بیان اینکه باید با قانون مندی و پایبندی به قانون هزینه فعالیت حزبی را کاهش داد گفت: لازمه آن قانونی عمل نمودن فعالیت احزاب می باشد، اگر احزاب در چهارچوب قانون فعالیت کنند قطعا نقش پرنگ تری در جامعه خواهند داشت .
قائم مقام وزیر کشور در مورد استیضاح و سوال نمایندگان مجلس از وزراء گفت: ترکیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به گونه ای است که کمک حال دولت بوده و نقد منصفانه به معنی مخالفت نمی باشد، بلکه مخالف واقعی کسی است که نقدی نداشته باشد.

وی سوال و استیضاح از وزراء را حق نمایندگان دانست.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید