همکاری ایران و هلند در زمینه مدیریت آب و انرژی خورشیدی | اتاق خبر
کد خبر: 377288
تاریخ انتشار: 2 آبان 1395 - 12:53
وزیر نیرو از امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای ارتقاء مدیریت منابع آب و توسعه انرژی‌های خورشیدی خبر داد.

اتاق خبر: حمید چیت‌چیان امروز در حاشیه دیدار با وزیر زیرساخت و محیط زیست هلند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: صحبت‌های پیشین ایران با کشور هلند موجب تدوین تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه‌ی ارتقاء مدیریت آبی در کشور شد.

وی با اشاره به تجربیات ارزشمند هلند در خصوص مدیریت منابع و تامین آب، افزود: با توجه به این‌که هلند پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته به‌طور مداوم در معرض سیلاب‌ها و هجوم آب دریا قرار می‌گیرد که همین مساله موجب شده که هلند یک کشور پر آب به حساب آید.

وزیر نیرو، ادامه داد: این مساله موجب شده تا هلند تکنولوژی‌های بسیار گرانبهایی در زمینه آب به دست آورد به همین منظور امروز تفاهم‌نامه‌ای برای انتقال تکنولوژی و این تجربیات با کشور هلند امضاء کردیم.

چیت‌چیان با بیان این‌که در سال‌های گذشته قریب 3000 نفر از کارشناسان ایرانی در موسسات آموزشی هلند در حوزه مدیریت و فناوری آب دوره‌های لازم را گذرانده‌اند، عنوان کرد: امیدواریم این فعالیت‌ها سرعت بیشتری پیدا کند.

به گفته وی، امروز تصمیم بر آن شد که سه گونه همکاری با کشور هلند داشته باشیم که می‌توان به همکاری بین دو دولت، همکاری بین شرکت‌های تجاری دو طرف و همکاری بین موسسات تحقیقاتی و آموزشی کشور اشاره کرد.

وزیر نیرو با بیان این‌که عمده این تفاهمات در زمینه‌ی مسائل آب و محیط زیست بوده است، تاکید کرد: در مورد انرژی نیز صحبت‌هایی به میان آمد به‌طوری که یک شرکت هلندی تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی اعلام کرد و در این زمینه نیز قراردادی به امضاء رسید.

چیت‌چیان، اظهار کرد: امیدواریم با توجه به همکاری طولانی‌مدت بین این دو کشور این همکاری‌ها نیز ادامه داشته باشد و بتوانیم تاثیرات مثبتی را به دست آوریم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید