بازگشت «شجاع دل» سینمای جهان با يک فيلم جديد+تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 377373
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 10:11
مل گیبسون بازیگر و کارگردان مشهور آمریکایی که در استرالیا رشد کرد و مشهور شد و پس از آن به هالیوود ورود کرد

به گزارش اتاق خبر، پس از چند سال خاموشی و کم تحرکی که محصول «حاشیه»های زندگی او و بازتاب های منفی اعتقادات اجتماعی و مذهبی او و مخالف خوانی برخی رسانه های عمده غربی با وی بود، با ارائه فیلمی جدید به نام «HackSaw Ridge» به آن ایام رکود پایان بخشیده و امیدوار به شروعی نو و موفق در صنعت سینما است.

 

خالق «شجاع دل» فیلم درخشان و ۵ اسکاری سال ۱۹۹۵ و آثار خبرساز دیگری چون «مصایب مسیح» (۲۰۰۳) در فیلم جدیدش با رویکردی مجدد به کارهای فیچر و حادثه ای گذشته خود از دردسرهای اجتماعی اخیرش دوری جسته و دوباره یک داستان گوی متبحر نشان داده است. Hack Saw با تم عاطفی و در عین حال خشن خود طی ماه نوامبر (آبان) در سطح جهان اکران عمومی می شود اما صرف نظر از اینکه چه می گوید و پیرامون چه مسایلی است، به سبب ترسیم نقطه بازگشت گیبسون به صحنه اول سینمای جهان از اهمیت فراوانی برخوردار است و به همان میزان هم توجه عمیقی به آن مبذول شده است.

 

hacksaw-ridge مل گیبسون

 

گیبسون که با سه گانه «مد مکس» در سینمای استرالیا و در نیمه اول دهه ۱۹۸۰ مشهور شد، در بدو ورود به هالیوود در فیلم های پر ماجرای عادی ای شرکت می کرد ولی فروش فراوان یکی از آنها با نام آشنای «اسلحه مرگبار» که به قسمت چهارم هم کشیده شد. او را به یک عامل مهم پولسازی در هالیوود تبدیل کرد. این حسن به اضافه سیمای خوش و کاریزمای ویژه گیبسون به عنوان یک یاغی دوست داشتنی از او چهره ای متفاوت ساخت و به جمع ۱۰ مرد اول هالیوود رهنمون کرد.

با این اوصاف هیچکس انتظار نداشت در پشت این سیمای جذاب و در ورای مردی که ظاهراً فقط برای فیلم های سرگرم کننده جان می داد سینماگری نهفته باشد که با کارگردانی داستان تاریخی و واقعی «شجاع دل» ۵ جایزه اصلی اسکار را برباید و با «مصایب مسیح» و «اپو کالیپتو» به قلب مسایل مهم مذهبی و قومی و اجتماعی ورود کند و از حساس ترین مقاطع تاریخی در جوامع بشری بگوید و این همه خوب بتواند فیلم های جامعه نگر و عمیق رو کند. «Hack Saw Ridge» احیا کننده چنان روندی است که البته هرگز خاموش نشده بود و فقط به سبب ناآرامی های تحمیل شده به زندگی خصوصی گیبسون در استمرار آن تأخیر قابل توجهی حادث شده باشد.

 

بانی فیلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید