مصرف سوخت مایع کشور در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ درصد کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 377423
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 15:09
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مصرف کل سوخت مایع کشور شامل 5 فرآورده اصلی در 6 ماهه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از 10.2 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اتاق خبر:قاسم خورشیدی اظهار داشت: با توجه به مجموعه اقداماتی که برای مقابله با قاچاق سوخت انجام شده است شاهد کاهش مصرف سوخت در کشور بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: مصرف کل سوخت مایع کشور شامل 5 فرآورده اصلی در 6 ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از 10.2 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره و گاز مایع مصرف کاهش یافته است و تنها مصرف بنزین کماکان رو به رشد است و در 6 ماهه نخست امسال 3.2 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. اگرچه این روند رشد مصرف بنزین با توجه به اضافه شدن ناوگان حمل و نقل بنزینی نگران کننده نیست.

وی افزود: کماکان روند کاهش را در مصرف گازوئیل حمل و نقل شاهد بوده‌ایم، میانگین مصرف کل گازوئیل کشور از 106 میلیون لیتر در سال 92 به 80 میلیون لیتر در سال 94 کاهش پیدا کرده است.

خورشیدی با بیان اینکه در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف گازوئیل 8 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: چنانکه در 6 ماهه سال گذشته میانگین مصرف روزانه 79.4 میلیون لیتر بوده که این عدد در 6 ماهه نخست امسال 73 میلیون لیتر در روز است.

وی اظها داشت: در بخش حمل و نقل در سال 92 میانگین مصرف روزانه ناوگان 54 میلیون لیتر بوده است که این عدد در سال 94 به روزانه 42 میلیون لیتر رسیده است که 12 میلیون لیتر کاهش را نشان می‌دهد و این روند کاهش در 6 ماهه نخست امسال کماکان ادامه دارد.

فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید