5اثر از حوزه هنری در جشنواره (UKIFF) | اتاق خبر
کد خبر: 377499
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 22:20
5 فیلم كوتاه از تولیدات سازمان سینمایی حوزه هنری در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی لندن حضور دارند.

به گزارش اتاق خبر، پنج فیلم كوتاه «روزنه» به كارگردانی امیر مهران، «نافرمانی» به كارگردانی محسن صالحی فرد، «آنتراكت» به كارگردانی سید محمدرضا خردمندان، «علمك» به كارگردانی حسین دارابی و «بچه و مرد» به كارگردانی سید محمدرضا خردمندان از تولیدات باشگاه فیلم سوره وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری برای نمایش در بخش رقابتی فیلم‌های كوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی لندن (UKIFF) انتخاب شده اند.  

فیلم‌های راه‌یافته به این جشنواره در پنج بخش فیلم‌های داستانی بلند، كوتاه، انیمیشن، مستند و فیلم‌نامه كوتاه با یكدیگر رقابت می‌كنند. 

جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن امسال میزبان فیلم های مطرحی همچون «طعم گیلاس»، «فروشنده»، «چهارشنبه»، «دختر»، «بادیگارد»، «عادت نمی‌كنیم»، «نیمه شب اتفاق افتاد» و ... است.   

از اقدامات قابل ‌توجه جشنواره امسال می‌توان به نمایش فیلم‌های كوتاه پیش از شروع نمایش فیلم‌های بلند به‌منظور آشنایی تماشاگر با سینمای كوتاه ایران و ترغیب او به تماشای آن‌ها اشاره كرد. 

جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن تنها جشنواره در انگلستان است كه به سینمای مستقل ایران می‌پردازد و هدف آن فراهم كردن فرصتی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی است.  

 

هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن از تاریخ ۷ الی ۱۲ آبان ماه در شهر لندن برگزار خواهد شد. 

 

میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری
  •  
نظرات
ADS
ADS
پربازدید