عرضه 55 هزار تن نفت گاز شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی | اتاق خبر
کد خبر: 377525
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 13:48
در جریان معاملات امروز 55 هزار تن نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران از مبادی چابهار، اصفهان، مشهد و تبریز به مقاصد پاکستان، افغانستان، عراق و ترکیه در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهند شد.

اتاق خبر: علاوه بر معاملات مستمر در بازار قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه، کالاهای برش سنگین و سوخت کوره سبک پتروشیمی تبریز و برش سنگین پتروشیمی جم در رینگ داخلی معامله می شود.

خاطر نشان می‌شود، در جریان معاملات روز یکشنبه بورس انرژی (2 آبان ماه 95)، در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی ایران ، در کلیه نمادهای فعال، 41 هزار قرارداد به ارزش بیش از 93 میلیارد و 592 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در بازار فیزیکی نیز کالاهای قطران واحد کک سازی و پالایش قطران زرند و میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی و سوخت هوایی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران از انبار نفت اراک به مقصد ارمنستان و نفت سفید شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران از انبار نفت کرمانشاه به مقصد عراق در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران مورد عرضه قرار گرفتند.

کل معاملات صورت گرفته در عرضه‌‌‌های عادی و عرضه‌های مازاد معادل 5 هزار و 249 تن به ارزشی بیش از 59 میلیارد و 297 میلیون ریال بود.

در این روز همچنین بازار برق بورس انرژی ایران نیز، شاهد معامله 844  قرارداد معادل 10 هزار و 352 مگاوات ساعت به ارزش حدود 3 میلیارد و 740 میلیون ریال بود.

لازم به ذکر است؛ در آغاز جلسه معاملاتی این روز، نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه 2 آذر 95 گشایش یافتند و در پایان جلسه معاملاتی این روز نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه 6 آبان 95 متوقف شده و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

در مجموع ارزش کل معاملات این روز در بورس انرژی ایران به 156 میلیارد و 629 میلیون ریال بالغ شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید