56 هکتار از اراضی ملی البرز از چنگ متصرفان خارج شد | اتاق خبر
کد خبر: 377641
تاریخ انتشار: 4 آبان 1395 - 17:34
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: 56 هکتار از اراضی ملی و دولتی این استان از فروردین ماه تا پایان مهر ماه سال جاری رفع تصرف و خلع ید شد.

اتاق خبر:سرهنگ اردشیر جابری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: اجرای این رفع تصرف ها به استناد تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی و اجرای احکام قضایی صادره از مراجع قضایی مبنی بر خلع ید صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: همچنین در این مدت به استناد ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی 62 فقره پرونده تخریب و تصرف به مساحت 98.5 هکتار تنظیم و جهت طی مراحل دادرسی تحویل مراجع قضایی شده است.
وی به اجرای طرح کنترل چرای دام در مراتع این استان اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح کنترل دام به استناد ماده 44 قانون حفاظت و بهره برداری از مراتع، 37 فقره پرونده تخلف دامی به تعداد 16 هزار و 806 راس دامی تنظیم و تحویل مراجع قضایی گردیده است.
جابری همچنین با اشاره به آتش سوزی های واقع شده در مراتع استان، بیان داشت: در این مدت 26 فقره آتش سوزی اتفاق افتاده که مساحتی بالغ بر 29 هکتار را درگیر کرد که با اقدام به موقع و با بهره گیری از جوامع محلی و ساکنین عرصه های مذکور و همچنین دستگاه های مسئول در این حوزه، به موقع اطفاء و از بروز خسارت های بیشتر در این حوزه جلوگیری به عمل آمده است.
استان البرز دارای حدود 450 هزار هکتار اراضی ملی است.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید