درخواست دمشق از ائتلاف ضد داعش برای توقف بمباران تاسیسات نفتی سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 377661
تاریخ انتشار: 4 آبان 1395 - 19:27
در نامه‌ای به سازمان ملل؛
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بار دیگر از ائتلاف ضد داعش خواست فورا به هدف قرار دادن تاسیسات نفتی و اقتصادی در سوریه پایان دهد.

اتاق خبر: بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت: حملات هوایی ائتلاف ضد داعش علیه تاسیسات نفتی سوریه درکنار تحریم‌های یک‌جانبه وضعیت بسیار دشواری را برای مردم سوریه ایجاد کرده است.

جعفری از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش خواست فورا این حملات را که منابع طبیعی مردم سوریه را نابود کرده و بحران را طولانی می‌سازد، متوقف کنند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل افزود: حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش خسارات مالی هنگفتی به تعدادی از تاسیسات نفتی سوریه به ویژه در استان‌های دیرالزور، حسکه و رقه وارد کرده است.

وی در اوت گذشته نیز اعلام کرد که حملات جنگنده‌های ائتلاف خساراتی بالغ بر دو میلیارد دلار به صنعت نفت سوریه وارد کرده است.

جعفری ادامه داد: با توجه به حملات مکرر عامدانه ائتلاف ضد داعش به تاسیسات حیاتی کشور، سوریه از حق خود در اخذ خسارات این حملات از کشورهای عضو ائتلاف دست نمی‌کشد.

دمشق بارها از زبان مسئولان مختلف خود اعلام کرده که حملات ائتلاف در سوریه ناکارآمد و غیرقانونی هستند برعکس حملات جنگنده‌های روسی قانونی بوده و پس از موافقت دمشق انجام می‌شوند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید