جورج آر آر مارتین از «بازی تاج و تخت» و «وست ورلد» گفت! | اتاق خبر
کد خبر: 377788
تاریخ انتشار: 5 آبان 1395 - 13:36
شورانر «وست ورلد» می گوید اگر دنیاهای دو سریال محبوب اچ بی او با هم پیوند بخورند، او بسیار شانس آورده است.

به گزارش اتاق خبر، پیش از آنکه سریال «وست ورلد» از شبکه اچ بی او روی آنتن برود، بسیاری از روزنامه ها و مجله‌ها از جمله ایندپندنت این سریال را «بازی تاج و تخت بعدی» خواندند اما هرگز فکر نکردند که این دو ممکن است با هم برخوردی داشته باشند و یک کراس اوور شکل بگیرد. با این حال نویسنده رمان‌هایی که با اقتباس از آن ها «بازی تاج و تخت» ساخته شده یعنی جورج آرآر مارتین از همین حالا گفته که احتمال کراس اووری بین این دو سریال عظیم وجود دارد.

سریال تلویزیونی «وست ورلد» با اقتباس از فیلم علمی تخیلی همنام سال ۱۹۷۳ ساخته شده است؛ در آن فیلم، چند پارک موضوعی پر از روبات وجود دارد که یکی از آن‌ها پارکی با تم «دنیای رومی» و پارکی دیگر با تم «دنیای قرون وسطی» وجود دارد.

به گفته سازندگان «وست ورلد» یعنی جاناتان نولان و لیسا جوی، مارتین در یک مراسم شام آن هم چند ماه پیش از آنکه این سریال روی آنتن برود ایده «وستروس ورلد» را مطرح کرد. نولان به ای دبلیو گفت: «ما عاشق جورج هستیم و اولین سفری که دخترمان به نقطه ای از جهان داشت به سانتافه بود تا بتواند نمایشی از فیلم «پرستیژ» را در سینمای او که «ژان کاکتو» نام دارد تماشا کند. او مردی دوست داشتنی و یک نویسنده حیرت‌انگیز است و خیلی دوست داریم که او ایده یک کراس اوور را مطرح کرده است. اگر این اتفاق بیفتد بسیار خوش شانس خواهیم بود.»

با این حال جوی این مسئله را مطرح کرد که یک مشکل وجود سر راه وجود دارد: «من باید باور کنم که اژدهاها واقعی هستند. می‌خواهم واقعی باشند. بنابراین با وجود اینکه جورج را دوست دارم، نمی‌توانم این را برای خودم از دست بدهم!»

پیش از این نولان درباره احتمال وارد کردن دیگر پارک‌های روباتی در فصل های آینده «وست ورلد» صحبت کرده بود، اما آنطور که او گفته بود، به احتمال زیاد آن ها دنیای رومی ها و دنیای قرون وسطی نخواهند بود. شاید دنیای هری پاتر؟ چنین فکری می‌تواند کابوسی سر مسائل حقوق قانونی به وجود بیاورد.

نولان همچنین پیشتر گفته بود سریال فانتزی «بازی تاج و تخت» براساس رمان‌های طولانی ساخته و پخش می‌شود، اما سریال «دنیای غرب» براساس فیلم قدیمی ساخته مایکل کرایتون ساخته می‌شود. وی افزوده بود: ما وقتی می‌گوییم رمان‌های جرج آر. آر. مارتین را به عنوان منبع سریال در اختیار نداریم شوخی نمی‌کنیم . ما یک فیلم فوق‌العاده در اختیار داریم، اما زمان آن برای روایت داستان و داستان سرایی کمتر از دو ساعت است. بنابراین این شوخی ما را مجبور کرد که اول شروع به نوشتن رمان کنیم و پس از قبول شدن آن توسط تیم تولید، فیلمبرداری را آغاز کنیم. بازیگرانی بزرگی مثل آنتونی هاپکینز و اد هریس در سریال وست‌ورلد ایفای نقش کرده اند. ایوان ریشل وود هم از بازیگران اصلی این سریال است.نخستین اپیزود از سریال «دنیای غرب» یا «وست ورلد» شبکه اچ بی او که ماه پیش روی آنتن رفت نه تنها مخاطبان بسیاری جذب کرد بلکه بازخوردهای احساسی شدید هم در توییتر ایجاد کرد. این درام علمی تخیلی ساخت لیسا جوی و جاناتان نولان حدود ۳٫۳ میلیون بیننده را به خود جذب کرد.

 

بانی فیلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید