مدیران بانکی از شرکت در مجامع دریغ نکنند | اتاق خبر
کد خبر: 378303
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 11:16
اولین جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی برگزار و در آن، شرایط لازم برای آزادسازی املاک و دارایی‌های ثابت و تبعات آن در اجرای مفاد ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید بررسی شد.

اتاق خبر: کوروش پرویزیان، رئیس شورای عالی هماهنگی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در اولین جلسه شورای هماهنگی بانکها و موسسات اعتباری با انتقاد از هجمه‌هایی که به تازگی از سوی رسانه‌ها و مجامع کشور متوجه بانک‌ها شده است، گفت: مدیران بانک‌ها و موسسات عضو کانون، از شرکت در مجامع به منظور بیان واقعیات و مشکلات موجود دریغ نکنند.

همچنین عطاء‌اله آیت‌اللهی، عضو این شورا بر ضرورت گردهمایی مدیران نظام بانکی کشور به منظور ایجاد هماهنگی و افزایش تعامل بین آنها تاکید کرد و گفت: تداوم برگزاری این جلسات، موجب افزایش توانمندی بانک‌ها در ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مشتریان شده و سهم بانک‌ها در تقویت بنیان‌های اقتصادی کشور را افزایش خواهد داد.

وی اقدام بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در رعایت نرخ‌های علی‌الحساب سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد که این رویه در نظام بانکی فراگیر شود.

در این نشست مسائل و موضوعات جاری نظام بانکی، از جمله عدم وجود شرایط لازم برای آزادسازی املاک و دارایی‌های ثابت و تبعات آن در اجرای مفاد ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید، اهتمام بانک‌های خصوصی در جهت اجرای ارجاعات تکلیفی بانک مرکزی و دولت و مشکلات موجود در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان جلسه، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای حاضرین در خصوص هر یک از موارد و مشکلات مترتب بر سیستم بانکی مطرح، و تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید