نظر «ام» واقعی درباره جیمز باند و تاثیر او بر جشن مردگان | اتاق خبر
کد خبر: 378551
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 01:40
رییس سرویس اطلاعاتی مخفی بریتانیا می گوید: «افسران ام آی۶ کسانی نیستند که میان‌بر اخلاقی بزنند.»

به گزارش اتاق خبر، جوانان مشتاق و علاقه مند اغلب یک فیلم یا سریال تلویزیونی را نگاه می‌کنند و از آن الهام می گیرند. شاید با تماشا کردن «سیاره زمین» با روایت خاص دیوید اتنبورو باعث شود کسی در یک مراسم خیریه داوطلب شود تا بتواند دنیا را آنطور که آن را می‌شناسیم حفظ کند. بعد از تماشای «مریخی»، شاید خیلی‌ها دلشان خواسته باشد فضانورد شوند.

شکی هم نیست که بسیاری از نوجوانان و جوانان با تماشای مجموعه فیلم های جیمز باند به فکر این افتاده اند که خودشان هم همان سبک زندگی شیک او را داشته باشند، به تمام نقاط جهان سفر کنند و دنیا را نجات بدهند. با این حال کسی نمی‌گوید باند یک مدل خوب است: در طی مسیر حرفه ای کاری اش، این جاسوس ده ها نفر را کشته و حس ندامت چندانی هم نشان نداده است.

اما به گفته الکس یانگر رییس سرویس مخفی اطلاعاتی بریتانیا یعنی همان سازمانی که باند در فیلم برای آن کار می کند، این کلیشه «نمی تواند بیشتر از این از حقیقت دور باشد.»

در مصاحبه ای بسیار نادر با «ماه تاریخ سیاه»، مردی که معادل واقعی شخصیت «اِم» در مجموعه فیلم های باند است، گفت: «در تضاد با جیمز باند، افسران ام آی۶ کسانی نیستند که میان‌بر اخلاقی بزنند. در حقیقت، داشتن یک هسته اخلاقی قدرتمند از نخستین کیفیت‌هایی است که ما در کارمندان مان می خواهیم. اگر یک جاسوس ارزش‌های بریتانیایی را حتی به نام دفاع کردن از آن‌ها زیر سوال ببرد، در آن صورت ما شکست خورده‌ایم.»

ظاهرا بر خلاف فیلم های جاسوسی، زندگی هر روزی یک جاسوس بسیار متواضعانه تر است. یانگر می گوید: «آن ها مردان و زنان عادی هستند که در مواجهه با چالش‌های پیچیده اخلاقی، رفتاری و فیزیکی به کار خود ادامه می دهند و اغلب هم این کار را در سخت ترین مکان های زمین انجام می‌دهند.»

در خبری دیگر که به مجموعه فیلم های باند و مخصوصا جیمز باند دنیل کریگ مربوط می شود، مکزیکو سیتی اعلام کرد که می خواهد برای نخستین بار یک جشن «روز مردگان» برگزار کند. کسانی که فیلم «اسپکتر» را تماشا کرده باشند صحنه آغازین فیلم را به یاد دارند که در آن کریگ در خیابان ها و سقف خانه های مکزیکوسیتی در حالی حرکت می کند که این جشن در حال برگزاری است، با این حال چنین جشنی تا به حال در این شهر برگزار نشده است. اما با الهام از این فیلم، مسئولان شهری حالا تصمیم به برگزاری نخستین جشن روز مردگان مکزیکو سیتی گرفته‌اند.

 

 بانی فیلم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید