افزایش 3 پرواز در مسیر بندرعباس به کیش ؛ تهران و شیراز | اتاق خبر
کد خبر: 378596
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 07:41
مدیر کل فرودگاه های هرمزگان گفت : با توجه به در خواست های مردمی ، از روز گذشته سه پرواز از مسیر بندرعباس به کیش ، تهران و شیراز به صورت رفت و برگشت افزوده شده است.

اتاق خبر: محمود امانی بنی یکشنبه در گفت و گو ایرنا افزود : به طور قطع همچنان شاهد افزایش پروازها در سطح فرودگاه بندرعباس و سایر فرودگاه های استان هستیم و پروازها در 6 ماه نخست امسال 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
وی با اشاره به اهمیت افزایش پروازها در سطح فرودگاه های هرمزگان گفت : افزایش پرواز در مسیر بندرعباس - ابوموسی و بلعکس در جهت ایجاد رفاه و آرامش بیشتر برای ساکنان ابوموسی یکی از مهم ترین برنامه ها در طول امسال بوده و برنامه های خوبی جهت افزایش پرواز فرودگاه بندرلنگه در دستور کار داریم که بزودی این کار صورت می گیرد.
مدیرکل فرودگاه های هرمزگان اظهارکرد: 18 مسیر پروازی داخلی و بین المللی در استان داریم که امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته تا قبل از سال جدید 2 مقصد جدید نیز اضافه شود.
امانی بنی خاطرنشان کرد: روزانه 230 پرواز از فرودگاه بندرعباس انجام می شود و در مسیر ابوموسی و بندرلنگه متغییر است و پیگیر هستیم که پرواز از مسیر دبی - بندرلنگه نیز انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: رسالت اصلی ما توجه به نیاز مردم در حوزه هوانوردی و ایجاد آرامش در مسافرت های هوایی بوده و افزایش پروازها با توجه به درخواست های پیاپی مردم صورت می گیرد.
این مقام مسئول افزود: یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد مسیر پروازی جدید (بندرعباس - ابوموسی ) در فرودگاه ها ، استقبال مردم بوده و به طور قطع در هر مسیری که شاهد این استقبال باشیم تمام کوشش خود را برای تحقق این مهم انجام خواهیم داد.
بیشترین تعداد پروازها با روزانه 38 سورتی پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام می شود و سالانه حدود یک میلیون و 200 مسافر از خدمات فرودگاه بین المللی بندرعباس برای جا به جایی خود استفاده می کنند.
فرودگاه بین المللی بندرعباس با روزانه 38 سورتی پرواز رفت و برگشت بیشترین تعداد پروازها را در هرمزگان به خود اختصاص داده و با اضافه شدن مسیر کرمانشاه تعداد مسیرهای پروازی این فرودگاه به 17 مسیر پروازی افزایش یافته است.
این استان دارای 13 فرودگاه است که از این تعداد تنها 6 فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.
سه فرودگاه شامل ، بندرعباس ، بندرلنگه و ابوموسی از 6 فرودگاه یاد شده عملیاتی بوده و سه فرودگاه پارسیان ، بستک و میناب نیز بعد از ساخت دیوارهای حفاظتی آن پروازها انجام می شود.
از هفت فرودگاه دیگر نیز 2 فرودگاه کیش و قشم در اختیار منطقه آزاد و 2 فرودگاه سیری و لاوان در اختیار شرکت نفت بوده و سایر فرودگاه ها نیز در اختیار نیروهای نظامی قرار دارد.

ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید