آشنایی با حریف تدارکاتی مرموز و گمنام شاگردان کی‌روش | اتاق خبر
کد خبر: 378634
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 12:00
تیم ملی فوتبال پاپوا گینه نو با رنکینگ ۱۵۹ مقابل شاگردان کی‌روش قرار می‌گیرد.

تیم ملی پاپوای گینه نو

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پس از کش و قوس‌های فراوان و لغو بازی‌های تیم ملی فوتبال پیش از دیدار با سوریه، سرانجام مسئولان فدراسیون فوتبال دیدار دوستانه‌ای را پیش از بازی شاگردان کی‌روش در هفته پنجم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فراهم کردند که به این ترتیب ملی‌پوشان فوتبال ایران در روز ۲۱ آبان در مالزی به مصاف پاپوا گینه نو می‌رود.

پاپوای گینه نو کشوری واقع در اقیانوس آرام و قاره اقیانوسیه، شمال استرالیا و شرق اندونزی است که پورت مورسبی پایتخت آن می‌باشد. پاپوا جمعیتی بالغ بر شش میلیون نفر دارد و کشوری فقیر و کاملا روستایی است که تنها ۱۸ درصد از مردم آن شهرنشین هستند و بسیاری از نقاط آن را جنگل‌های دست نخورده و زیستگاه‌های قبایل ابتدایی دور از تماس با تمدن امروزی تشکیل می‌دهد.

از نکات جالب توجه دباره پاپوای گینه نو، تعدد زبان‌های رایج در این کشور است که با حدود ۸۴۱ زبان گوناگون بیشترین تعداد زبان را در میان کشورهای جهان دارد.

حدود چهار هزار نفر از ساکنین این کشور مسلمان و ۹۶ درصد از مردم مسیحی هستند.

پاپوا گینه نو در برگیرنده شرق جزیره گینه نو و حدود ۶۰۰ جزیره دیگر است. این کشور یکی از کشورهای قاره اقیانوسیه به شمار می‌رود و پس از استرالیا بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور این قاره است.

تیم ملی فوتبال پاپوا گینه نو از سال ۱۹۹۶ به عضویت فدراسیون جهانی فوتبال در آمده و در حال حاضر رده ۱۵۹ فیفا را دارد.

این تیم در هشت بازی گذشته خود هیچ شکستی را در طول زمان‌های قانونی بازی متحمل نشده است.

آخرین بازی این تیم مقابل مالزی برگزار شده که آنها توانستند در دیداری دوستانه با دو گل این تیم را شکست دهند. پیش از این نیز به مصاف نیوزیلند رفتند که پس از تساوی بدون گل در وقت‌های قانونی در ضربات پنالتی مقابل این تیم شکست خوردند.

پاپوا گینه نو نیز همانند ایران خود را برای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده می‌کند.

در ترکیب تیم ملی این کشور هیچ بازیکن برجسته‌ای وجود ندارد و تنها چند بازیکن در تیم‌های نه چندان مطرح آمریکا، جزایر سلیمان و نیوزیلند به میدان می‌روند و سایر بازیکنانشان در این کشور شاغل هستند. هدایت این تیم را فلمینگ بر عهده دارد.

از نکات جالب توجه درباره سرمربی این تیم این است که این مربی پیش از به عنوان دستیار و کمک مربی در مس کرمان حضور داشته است که به سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ باز می‌گردد.

بهترین پیروزی پاپوا گینه نو مقابل ساموا بوده که با نتیجه ۲۰ بر صفر این تیم را شکست دادند و بدترین شکست‌شان هم مقابل استرالیا رقم خورده که با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب این تیم شدند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید