نهضت تعاون در ایران رو به رشد است | اتاق خبر
کد خبر: 378713
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 12:51
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رو به رشد بودن نهضت تعاون در ایران خبرداد.

اتاق خبر: حمید کلانتری در نشست هم اندیشی مدیران شرکت تعاونی های توسعه و عمران سراسر کشور در رامسر اظهار کرد: با تشکیل تعاونی های مصرف و کاهش قیمت خرید و بالابردن کیفیت و افزایش قدرت و رقابت پذیری بالا سرمایه های کوچک مردم مورد توجه قرار می گیرد.

وی افزود: با تشکیل سرمایه فکری در تعاونی ها، علاوه بر سود منابع اقتصادی و درآمد افزایش پیدا کرده از سویی در تعاونی اهداف اجتماعی زیست محیطی و توسعه پایدار مهم است.

کلانتری درباره تعاونی ها تصریح کرد: تعاونی ها اشتغال کمتری را از دست داده اند و با احساس مسئولیت به اعضا موفق عمل می کنند، امروزه نهضت تعاون در دنیا رو به رشد است و در سرمایه گذارترین کشورها جایگاه خود را حفظ کرده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون تصریح کرد: مدیریت تعاونی مدیریتی مبتنی بر مشارکت مردم و توانمندی و هم افزایی و عقلانیت جمعی است که پایدار و باثبات است.

وی گفت: برای رشد تعاونی ها باید مدیریت قوی و هیئت مدیره و مدیر عامل و اعضا نسبت به فعالیت های مدیریت توجه و همراهی داشته باشند و این بهترین پشتوانه برای تعاونی است.

این مسئول عنوان کرد: با برنامه ریزی و بر اساس مطالعه مزیت های نسبی هر شهرستان استفاده شده و توسعه منطقه ای و هماهنگ با مزیت نسبی باشد.

وی با اشاره به اینکه توقع نداشته باشیم تعاونی توسعه عمران قانون را دور بزند گفت: باید هدفمند باشیم و کار غیر قانونی انجام نشود و اگر طرحی وجود دارد همراه با توجیهات اقتصادی همراه باشد.

کلانتری افزود: لکه ای از نادرستی بی صداقتی ناپاکی در بدنه کار قرار نگیرد و تعاونی را پاک نگه  داریم و اگر نمی توانیم استعفا دهیم تا تعاونی در دستان امانت داران واقعی باشد.

وی خواستار نظارت و ارزیابی مرور کنندگان کارها و نقاط ضعف و اصلاح رفتارها در ورود به آینده شد و اظهار کرد: روح تعاون همکاری و همبستگی است و باید با کمک در همه بدنه های اجرایی و توانایی و اطلاعات اعضا با تعامل و هم افزایی از آنها کمک بگیرید.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید