مجلس به دنبال تشدید مبارزه با قاچاق در برنامه ششم توسعه است | اتاق خبر
کد خبر: 378809
تاریخ انتشار: 11 آبان 1395 - 05:26
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در راستای حمایت از تولید داخلی به دنبال تشدید مبارزه با قاچاق کالا در برنامه ششم توسعه است.

اتاق خبر:عزیزالله اکبریان بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از وضعیت قاچاق کالا در کشور انتقاد کرد و افزود: متاسفانه علاوه بر مبادی غیرقانونی شاهد ورود قاچاق از مبادی قانونی نیز هستیم.
وی اظهارکرد: یکی از برنامه های مورد نظر مجلس برای برخورد با قاچاق کالا در کشور تجهیز گمرک ها به ابزارها و دستگاه های مدرن است که می تواند از ورود کالای غیرقانونی و قاچاق پیشگیری کند.
اکبریان با اشاره به آثار مخرب قاچاق بر تولید داخلی و اقتصاد کشور، گفت: برای برخورد با پدیده قاچاق باید بیش از پیش جدی باشیم.
وی اظهارکرد: به عنوان نمونه 85 درصد گوشی های موبایل، 40 درصد سیگار و 30 درصد لباس وارد شده به کشور قاچاق است که برای کشور زیبنده نیست.
این مسئول در ادامه از استقبال کمیسیون صنایع و معادن از برنامه های دولت برای تقویت تولید و حل مسایل و مشکلات صنعت خبر داد و گفت: لوایحی که از سمت دولت به مجلس ارایه می شود معمولا از طرح های نمایندگان کارشناسی تر و مفیدتر است و از آن استقبال می کنیم.
اکبریان با بیان اینکه دولت مسئول اداره کشور است، افزود: دولت باید برنامه های خود برای حل مسائل و مشکلات بخش تولید در حوزه های مختلف را طراحی و برای پیاده سازی و تبدیل آنها به قانون به مجلس ارایه کند.
وی، نرخ سود تسهیلات بانکی برای بخش تولید را نامعقول دانست و اظهارکرد: نرخ بالای سود وام های بانکی در کنار هزینه های زیاد تولید، قدرت رقابت صنایع کشور را با رقبای خارجی کاهش داده است بنابراین باید بکوشیم تا برای رفع این معضل بانک ها را ملزم به کاهش نرخ سود تسهیلات کنیم که در این رابطه مجلس تلاش ها و پیگیری های خود را همچنان ادامه می دهد.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید