پدافند زیستی برای مقابله با تهدیدات نوین باید تقویت شود | اتاق خبر
کد خبر: 378815
تاریخ انتشار: 11 آبان 1395 - 06:15
معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با توجه به اینکه تهدیدات نوین از نوع زیستی است باید پدافند غیرعامل زیستی تقویت شود.

اتاق خبر:سردار غلامعلی حیدری روز دوشنبه در دومین همایش ملی صنعت ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل در مشهد افزود: هم اکنون دشمن در زمینه عقیم سازی مسلمانان و شیعیان از طرق مختلف نظیر آلوده کردن مواد غذایی فعالیت می کند.
وی اظهار کرد: دشمنان برای رسیدن به هدف ممکن است زیرساخت های کشاورزی و دامی را آلوده کنند لذا باید پدافند غیرعامل زیستی در کشور تقویت شود.
وی گفت: هم اکنون 200 شبکه فارسی زبان ماهواره ای در فضای مجازی برای تهاجم فرهنگی تاسیس شده است بنابراین باید شبکه های اجتماعی مدیریت و تهدیدات تبدیل به فرصت شوند.
حیدری افزود: پدافند غیرعامل منجر به حفظ جان انسانها می شود و سرمایه های مختلف زیرساختی، فیزیکی و سایبری باید در مقابل تهدید ها مقاوم سازی شوند.
وی با تاکید بر نهادینه سازی پدافند غیر عامل اظهار کرد: شعار پدافند غیرعامل بشردوستانه است و منجر به تسهیل در مدیریت بحران می شود.
وی گفت: رعایت پدافند غیرعامل در صنعت هسته ای نیز ضرورت انکارناپذیر است.
حیدری با اشاره به پیوستن ایران به باشگاه هشت کشور هسته ای، افزود: فناوری هسته ای در کشور از فناوریهای بومی است و از این انرژی برای تولید برق، کشاورزی و پزشکی استفاده می شود.
وی ادامه داد: با رعایت پدافند غیرعامل در این صنعت نیز باید از تهدیدات این حوزه جلوگیری نمود.
وی با اشاره به تهدیدات مختلف نظیر انواع تهدیدات سخت و نظامی، تهدیدات زیستی، شیمیایی و سایبری اظهار کرد: پدافند غیرعامل برای مقابله با این تهدیدات در حوزه های مختلف تخصصی می شود.
دومین همایش ملی صنعت ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل و HCE با حضور کارشناسان دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی در مشهد برگزار شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید