اسقلال یک- مس صفر صعود سخت آبی‌ها با چاشنی انتقام | اتاق خبر
کد خبر: 378835
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 19:28
شاگردان علی منصوریان با پیروزی مقابل مس به مرحله یک هشتم نهایی جام جذفی صعود کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ادامه مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی استقلال از ساعت ۱۶:۳۵ در ورزشگاه آزادی میزبان مس کرمان بود. این بازی پس از گذشت ۹۰ دقیقه، بدون گل مساوی شد اما استقلال در وقت‌های اضافه توسط محسن کریمی در دقیقه 113 به گل رسید و پیروز بازی شد.

به این ترتیب استقلال انتقام شکست مقابل حریف کرمانی خود در نیمه نهایی جام حذفی دو فصل قبل را گرفت.

علیرضا منصوریان برای این بازی از سیدمهدی رحمتی، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، یعقوب کریمی، هرائر مگویان، فرشید باقری، مجتبی حق‌دوست، جابر انصاری، بختیار رحمانی، کاوه رضایی و محسن کریمی در ترکیب اولیه استقلال استفاده کرد.

منصور ابراهیم زاده نیز رضا حیدری، بهنام داداش وند، مجید ایوبی، علیرضا ابراهیمی، وحید اسماعیل بیگی، محمدرضا زینالی خیری، فرزاد حسین خانی، محسن دلیر، علیرضا قاسمی، میلاد پورصف شکن، احمد زنده روح را به زمین فرستاد.

نیمه نخست

اولین موقعیت استقلال در این بازی در دقیقه ۹ توسط یعقوب کریمی ایجاد شد اما دروازه‌بان حریف سانتر او را قطع کرد و اجازه نداد توپ به انصاری برسد. مسی‌ها که در اوایل بازی نتوانسته بودند موقعیتی به وجود آورند، از دقیقه ۲۰ کم کم وارد زمین آبی‌پوشان شدند و جدی‌ترین موقعیت بازی در دقیقه ۲۴ توسط این تیم از دست رفت. پاس بازیکن مس در موقعیت تک به تک به مهاجم این تیم رسید اما بازیکن موقعیت زاویه بسته را نتوانست به گل تبدیل کند و توپ بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

۲ دقیقه بعد علیرضا حاتمی از پشت محوطه جریمه با شوتی زمینی دروازه استقلال را تهدید کرد اما رحمتی در دو ضرب توپ را دفع کرد. در ادامه هیچ یک از دو تیم نتوانستند، کاری از پیش ببرند و به این ترتیب نیمه نخست این بازی کسل کننده با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

نیمه دوم

با شروع نیمه دوم دو تیم تا ۱۰ دقیقه نتوانستند موقعیت جدی ایجاد کنند و تنها چند حمله نصفه و نیمه از جانب استقلال و مس ترتیب داده شد.

در دقیقه ۵۸ ضربه خطرناک جابر انصاری که می‌توانست وارد دروازه مس شود، با برخورد به مدافعان حریف برگشت داده شد.

کاوه رضایی در دقیقه ۶۶ با ضربه سر روی دروازه مس موقعیت خطرناکی خلق کرد اما با واکنش خوب حیدری توپ به کرنر رفت.

دغاغله در دقیقه ۶۹ دچار مصدومیت شدید شد اما در تصمیمی عجیب بعد از مداوا و زدن اسپری به ادامه بازی پرداخت.

در حالی که با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی استقلال چندان به آب و آتش نمی‌زد و منتظر رفتن بازی به وقت‌های اضافه بود، مس می‌توانست از غفلت آبی‌پوشان استفاده کرده و به گل پیروزی برسد. مجید تیکدری نژاد در دقیقه ۹۰ بعد از دریبل دو مدافع استقلال با مهدی رحمتی تک به تک شد اما توپ را درست به همان جایی فرستاد که دروازه‌بان استقلال ایستاده بود.

نیمه نخست وقت های اضافه

در این نیمه استقلالی ها بر خلاف حریف خود برای رسیدن به گل به آب و آتش زدند و با بازی رو به جلو،‌قصد باز کردن دروازه مس را در وقت های اول اضافه داشتند. بهترین موقعیت را در این نیمه جابر انصاری از دست داد و توپی که بعد از چند پاس کاری به او رسیده بود را به مدافع حریف کوبید.

نیمه دوم وقت های اضافه

در این نیمه خستگی در ساق پاهای کرمانی ها مشهود بود و محسن کریمی در دقیقه 114 توانست روی غفلت سه مدافع مس با ضربه ای زمینی و دقیق،‌ توپ را به گوشه دروازه حریف بفرستد و مانع از به پنالتی کشیده شدن بازی شود.

قضاوت این بازی را محمدرضا فغانی به عهده داشت و در کنارش تورج عیوض محمدی و یعقوب سخندان او را همراهی می کردند.

استقلال در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات باید به مصاف پیروز بازی صبای قم و شهدای گروس بیجار برود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید