پاسخ دروغ‌پردازی‎ها در کوتاه‎ترین زمان ممکن داده شود | اتاق خبر
کد خبر: 379159
تاریخ انتشار: 12 آبان 1395 - 10:31
وزیر نفت با بیان این که پاسخ دروغ‌پردازی‎ها باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن داده شود، گفت: وزارت نفت یکی از وزارتخانه‎هایی است که به دلیل تاثیرش در موفقیت دولت یازدهم، با هجمه‎های شدیدی روبروست.

اتاق خبر: بیژن زنگنه در هشتمین جشنواره روابط عمومی‎های برتر صنعت نفت، کار روابط عمومی را کار سنگینی دانست و گفت: انجام مناسب امور در این بخش می تواند تاثیر خوبی در ذهنیت سازی درست جامعه داشته باشد.

وی با بیان این که در سال‌های اخیر وزارت نفت فعالیت‎های زیادی انجام داده است، که بازتاب زیادی در جامعه نداشته است، افزود: البته برخی کارها همانند توسعه فناوری، دانش بنیان و همکاری با دانشگاه‎ها‎ مورد توجه افراد محدودی است اما کاهش مصرف نسبی گازوئیل را کسی نمی تواند نادیده گیرد.

زنگنه ادامه داد: ایران هم اکنون بدون این که پالایشگاه بزرگی وارد مدار شود، از یک واردکننده گازوئیل به صادرکننده این فرآورده نفتی بدل شده است.

وزیر نفت میانگین کنونی صادرات  گازوئیل را ٢٠ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: ایران هم اکنون به جز در بخش بنزین، صادرکننده دیگر فرآورده‌های‎ نفتی است و ان شاء ا.. تا پایان سال، موضوع بنزین هم حل می شود.

زنگنه، ورود ایران به باشگاه صادرکنندگان فرآورده‎های نفتی را نتیجه تلاش گسترده در عرضه گازرسانی دانست و تصریح کرد: برخی از کارهایی که برای تولید گاز در کشور انجام شد برای شرکت ملی گاز ایران نیز قابل باور نیست.

وی با بیان این که تا پایان امسال و با محاسبه سه سال اخیر، ١١ فاز پارس جنوبی وارد مدار تولید شده است، افزود: وارد شدن این تعداد فاز جدید به مدار تولید، کار بزرگی است که افزون بر یک افتخار ملی، مردم باید از این دستاورد خوشحال شوند.

وزیر همچنین به طرح موفق پیمایش اشاره کرد و افزود: همچنین فعالیت در بخش گازرسانی، انتقال و توزیع، پتروشیمی و همه بخشهای تولید در سال‎های اخیر موفقیت آمیز بوده است.

صادرات نفت تا پایان اکتبر؛ ٢,٤٤٠ هزار بشکه در روز

زنگنه در ادامه به افزایش تولید نفت ایران پس از برجام اشاره کرد و با بیان این که کسی در سال گذشته گمان نمی کرد تولید و صادرات نفت ایران در ظرف مدت کوتاهی (چهار ماه) بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد، افزود: صادرات نفت خام ایران تا پایان ماه اکتبر به ٢ میلیون و ٤٤٠ هزار بشکه در روز رسیده که از بی سابقه ترین رقم‎های تاریخی است.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی و بازتاب این خبرها از سوی روابط عمومی‎ها تاکید کرد و تصریح کرد: از روابط عمومی  صنعت نفت انتظار بیشتری داریم.

وزیر نفت، یکی از ضعف‌های روابط عمومی را خطوط راهنمایی دستگاه‌ها دانست و گفت: روابط عمومی‎ها باید از خطوط راهنمای اخبار مطلع شوند و برخی از این محورها به‎صورت هفتگی تعیین شود.

فرصت پاسخگویی به دروغ را از دست ندهید

زنگنه، پاسخگویی به دروغ پراکنی‎ها را از وظایف روابط عمومی‎ها عنوان کرد و گفت: برخی اوقات اخباری منتشر می شود که کسی پاسخ آن را نمی دهد و این در ذهن جامعه جا می افتد که آن خبر دروغی که عنوان شده است، صحت دارد.

وی افزود: به قول رئیس جمهوری نباید فرصت پاسخگویی به این دروغ پراکنی‎‎ها را از دست داد و باید ثانیه ای به آن پاسخ داده شود.

زنگنه نمونه ای هم گفت: یکی از رسانه‎ها روز گذشته عنوان کرد که فرمول قیمت اتان در حالی از سوی وزیر نفت ابلاغ شده که برای تعیین آن هیچ مشورتی با مدیران پتروشیمی نشده، که دروغ است.

وزیر نفت با تاکید بر این که باید جواب دروغها به سرعت داده شود، گفت: روابط عمومی‎ها باید در جلسه‎های مدیران حضور داشته باشند تا با توجه به سیاست‎ها و حساسیت‎ها  از دستاوردها مراقبت کنند.

وی، فعالیت رسانه‎ای را کار لحظه ای عنوان کرد و گفت: باید برای قدرت گرفتن این بخش تلاش کنیم.

هجمه غیرمنصفانه علیه دولت

زنگنه در ادامه با بیان این که دولت با هجمه عظیم و غیرمنصفانه روبروست، افزود: در حالی که کارها در کشور به خوبی پیش می رود و فعالیت‎های بزرگی انجام شده است اما به خوبی بیان نمی شود و این موضوع سبب ضایع شدن حق می شود بنابراین باید تلاش کرد این مشکل حل شود.

وی بزرگ کردن یک کار کوچک را وظیفه روابط عمومی ندانست و افزود: ما نیازی نداریم کارهای کوچک را بزرگ کنیم همان کاری که انجام می دهیم به همان اندازه بیان کنیم، خوب است.

زنگنه تصریح کرد: کارهای بزرگی در کشور در حال انجام است و انجام خواهد شد.

قدرت شبکه‎های مجازی

وزیر نفت به قدرت شبکه‎های مجازی اشاره کرد و با بیان این که ظرف چند سال آینده حکومت مطلق در دست شبکه‎های مجازی است، گفت: ظرف چند سال آینده تلویزیون نیز تابع این رسانه‎ها خواهد شد.

وی ادامه داد: در فضای مجازی کسی نمی تواند جلو کسی را بگیرد و شبکه‎های مجازی به یک ابرقدرت در جهان بدل می شوند که بیش از پول به تدبیر نیاز دارد.

زنگنه، ابتکار، خلاقیت و تخصص گرایی را برای روابط عمومی بسیار مهم عنوان کرد و گفت: کار روابط عمومی تبلیغ رئیس نیست بلکه بهبود روابط درون سیستم با مدیریت، ارتباط با مردم و ذینفعان است.

وزیر نفت ضمن قدردانی از دست اندرکاران روابط عمومی‌های صنعت نفت کشور، گفت: همکاران ما در صنعت نفت زحمات زیادی کشیدند.

وی با بیان این که وزارت نفت یکی از وزاتخانه‎هایی است که به دلیل اهمیتی که در موفقیت دولت داشته، حمله‎های شدیدی به آن شده است، تصریح کرد: برخی فکر می کنند با تضعیف وزارت نفت دولت هم از کار می افتد.

زنگنه ادامه داد: آمریکائی‎ها وقتی خواستند ایران را تحریم کنند، صنعت نفت را هدف گرفتند و گفتند اگر نفت تحریم شود بقیه بخش‌ها نیز به خودی خود تحریم خواهد شد، هم اکنون نیز برخی که با دولت مشکل دارند سعی می کنند به نفت حمله کنند.

وی با بیان این که هرکسی خدمتگزار و موثرتر باشد هدف حمله بیشتری قرار می گیرد، یادآور شد: البته این موضوع  بحث یک رسانه نیست این یک جریان کلی است که از جایی هدایت می شود که باید پاسخ آنها داده شود.

وزیر نفت گفت: ما قوی و برحق هستیم و باید دستاوردهای صنعت نفت با روحیه بالا بازتاب داده شود.

ایلنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید