ترکیه بهای هر ماجراجویی را خواهد پرداخت | اتاق خبر
کد خبر: 379319
تاریخ انتشار: 14 آبان 1395 - 01:33
العبادی خطاب به ساکنان تلعفر:
نخست وزیر عراق در سخنانی رهبران ترکیه را تهدید کرد، در صورتیکه در عراق دست به "ماجراجویی" بزنند بهای آن را خواهند پرداخت.

اتاق خبر: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با اهالی منطقه تلعفر، ضمن ابراز تعجب نسبت به اقدامات برخی مبنی بر تحریک ترک‌ها علیه عراق و انتقال اطلاعات "اشتباه" به آنها با هدف "مداخله" آنها در این کشور گفت: ترکیه به دنبال منافع خود است نه منافع شما. این کشور همسایه ماست و ما خواهان روابط همسایگی خوب با آن هستیم. چرا که می‌دانیم جنگ به دو کشور آسیب وارد خواهد کرد.

وی افزود: نیروهای قهرمان ما به زودی منطقه تلعفر را آزاد خواهند کرد و ما نسبت به یکپارچگی آن و پیروزی خود بسیار مشتاق هستیم چرا که آن پیروزی خیر بر شر خواهد بود.

العبادی تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند که از اختلافات ما سوءاستفاده کند و برخی در مبارزه با تروریسم هیچ راهکاری ارائه نمی‌دهند. آنها در ورود تروریسم به کشور سهیم هستند با وجود اینکه ما به آنها فرصتی برای آزاد کردن آن دادیم اما متاسفانه هیچ قدمی برنداشتند. ما نیازی به آنها نداریم چرا که قهرمانانی داریم که خاک کشور را آزاد خواهند کرد.

وی از مردم عراق خواست تا یکپارچگی خود را حفظ کرده و از اختلافات و کشمکش‌های سیاسی به ویژه در هنگامه جنگ دوری جویند.

العبادی خواهان تلاش برای ایجاد دیدگاهی جدید در خصوص روند سیاسی و ایجاد تغییر از داخل شد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت: کسی که وطنش را بفروشد جایی در عراق نخواهد داشت. ما طرح نظامی‌ داریم که طبق آن پیش می‌رویم و در انجام آن موفق خواهیم بود.

العبادی تصریح کرد: قانون اساسی عراق هر گونه تجاوز به کشورهای دیگر و حمایت از گروه‌های مسلحی که به کشورهای مجاور دست درازی می‌کنند، منع می‌کند.

وی گفت، ترک‌ها در مورد حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک.ک) سخن می‌گویند در حالیکه ما این گروه را علیه ترکیه حمایت نمی‌کنیم. با وجود اینکه آنها در داخل خاک عراق هستند و به رغم اینکه ما امروز در درگیری با ترکیه به سر می‌بریم و این کشور عراق را تهدید می‌کند به آنها اعلام کردیم که حق استفاده از خاک عراق را برای حمله علیه ترکیه ندارند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید