موضوع نامه وزیر خارجه آلمان به ظریف چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 379627
تاریخ انتشار: 16 آبان 1395 - 13:03
وزیر امور خارجه جمهوری فدرال آلمان طی نامه‌ای به همتای ایرانی خود دکتر محمدجواد ظریف ،آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر ایران را ضمانت کرد.

به گزارش اتاق خبر، فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه جمهوری فدرال آلمان، طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه ایران، محمدجواد ظریف، تمامی آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را تا هنگام عودت آثار ضمانت کرد.

فرانک والتر اشتاین در نامه خود نوشته است: «طبق گزارشات مطلع شده‌ام که در تهران نگرانی‌هایی در خصوص به امانت سپردن این آثار وجود دارد. با کمال میل از این فرصت برای از بین بردن این نگرانی‌ها استفاده می‌کنم.

طبق قوانین آلمان همانند آنچه در موزه معاصر تهران مرسوم است، برگه‌ی ضمانت عودت آثار برای این گنجینه صادر می‌شود که در آن تضمین می‌شود تمامی آثار باید به موزه هنرهای معاصر تهران بازگردانده شود و تا هنگام عودت آثار، هیچ گونه شکایت دادگاهی جهت تحویل، ضبط، توقیف و یا اقدامات اجرایی مجاز نیست.

ایالت برلین ضمانتی را به موزه هنرهای معاصر تهران ارسال کرده است و من می‌توانم به شما ضمانت دهم که از این طریق موزه هنرهای معاصر تهران کلیه ضمانت‌های لازم را در دست دارد. طبق توافقات دو موزه، موزه‌های دولتی برلین از نظر امور اجرایی و تعمیرات آثار هنری، مسئول است.

بسیار خرسندم که این نمایشگاه این موقعیت را فراهم می‌کند تا در کنار این پروژه، تصویری نو از فرهنگ ایرانی عرضه شود. از این رو امیدوارم که از سوی طرف ایرانی نیز به‌زودی آماده‌سازی‌های لازم انجام شود.»

موزه هنرهای معاصر تهران قرار است بخشی از گنجینه‌اش را از مرزهای کشور خارج کند و در برلین و رم به‌نمایش بگذارد. نمایشگاه بخشی از گنجینه موزه، اول دی‌ماه در برلین برپا می‌شود و سه‌ماه در این شهر ادامه خواهد داشت. سپس نمایشگاه به رم انتقال پیدا می‌کند و چهارماه نیز در آنجا برپا خواهد بود.

ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید